Příští zápas

TJ Jiskra Rapotín, z.s. vs FC Želatovice z.s.

Datum a čas konání: 25.5.2024 17:00

Derby znovu pro Rapotín. Proti Losinám rozhodl kanonýr Ševčík

Fotbalisté Rapotína v této sezóně krajského přeboru zvládli i druhé regionální derby proti sousedním Velkým Losinám. Po říjnovém úspěchu na hřišti soupeře vyhráli i jarní domácí odvetu. A znovu stejným výsledkem 2:1. Střetnutí těchto dvou tradičních rivalů pak opět bylo tou nejlepší reklamou na fotbal. Téměř čtyři stovky diváků sledovaly svižný duel, který byl dramatický až do závěrečných vteřin.

První půle patřila hostům z lázeňské obce, druhé dějství posléze ovládli domácí fotbalisté, kterým se podařil obrat skóre.

Jako první šly totiž do vedení Velké Losiny, když po přetaženém centru vrátil míč před bránu kapitán Zatloukal a Filip Mátl zakončoval do odkryté brány.

„Kromě toho jsme měli další tři jasné gólovky a celkově měli do přestávky více ze hry. Jsem tentokrát dost zklamaný. Kdybychom své šance proměnili, utkání asi dopadlo jinak,“ litoval chabé koncovky losinský kouč Květoslav Pospíšil.

„Hosté byli určitě první poločas lepší a zaslouženě se ujali vedení. My jsme vůbec nebyli na balónu, proto byla o půlce trochu bouřka v kabině, což asi pomohlo. Druhou část jsme zahráli perfektně,“ přidal své postřehy stále „provizorní“ a hrající trenér Rapotína Martin Šabo.

Kanonýr Rapotína zase v akci

A zase se potvrdilo, jak je pro tým Jiskry důležité míti Jiřího Ševčíka. Nejlepší střelec soutěže dalšími dvěma zásahy zajistil Rapotínu výhru v tom nejsledovanějším střetnutí celé sezóny, v derby s Velkými Losinami.

„Po přestávce jsme hosty přehrávali a klidně mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Celému mužstvu musím za dnešní výkon poděkovat, na kluky jsem pyšný,“ prozradil dále nejurostlejší borec rapotínské sestavy.

Domácí se dočkali vyrovnání po více než hodině hry, kdy snajpr Ševčík udeřil poprvé, aby záhy uháněl zcela sám na bránu, tentokrát však gólman jeho pokus zneškodnil.

Později si rapotínský kapitán stejnou situaci zopakoval a tentokrát již uspěl a přesnou střelou k tyči překlopil misky vah na stranu svého celku.

Se 26 brankami se poté osamostatnil na čele tabulky střelců olomouckého krajského přeboru před medlovským Patrikem Kasalem.

Červená karta a velká šance hostů

Přesto si domácí ke konci ještě zkomplikovali situaci, když vinou faulu na losinského Navrátila vyfasoval Michal Kocourek po druhé žluté červenou kartu a Rapotín musel zbývající minuty bránit těsný náskok pouze v deseti.

A v samotném závěru měli domácí obrovské štěstí, když se na malém vápně dostal do velké šance Matěj Šinogl, gólman Jiskry ale byl na místě.

„Ale to byla tak jediná ošemetná akce soupeře během druhého dějství. Možná jsme se v závěru trochu báli o výsledek. No, zase byl konec pro diváky alespoň trochu zajímavější,“ dodal se smíchem Martin Šabo.

TJ Jiskra Rapotín – TJ Sokol Velké Losiny 2:1 (0:1)

Branky: 66. a 73. Ševčík – 20. Mátl.

Rozhodčí: Šteier – Kouřílek, Pekárek. ŽK: Morong, Kocourek, Šabo – Žák, L. Hegner, Mátl, Žídek. ČK: 73. Kocourek (Rapotín). Diváci: 385.

Rapotín: Machalický – Morong (46. Vlk), Jecu, Kmínek, Ševčík, Šmirják, Draňa, Kocourek, Svačinka (35. Svoboda), Drozd, Ostrák (89. Šabo). Trenér: Martin Šabo.

Velké Losiny: Horký – Barčík (74. Šefraný), Zatloukal, Uvízl, Žák, Kubíček, Šinogl, Zajíc, L. Hegner (67. Navrátil), Mátl, Dostál. Trenér: Květoslav Pospíšil.