Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Ohlasy z KP: Emoce, Rapotín schytal tři červené. Sudí duel zkazil, zlobí se Mura

Ve 26. kole přinesl krajský přebor vítězství Čechovic nad Medlovem. Jeseník se výhrou 3:0 nad posledním Lutínem přiblížil celkovému prvenství, Lutín naopak sestupu. Neodskočila mu předposlední Litovel, která padla v Lipové. Brodek u Přerova vyhrál v Bohuňovicích, Dolany v Mohelnici, naopak Želatovice uspěly doma s Velkými Losinami a Konice vyhrála nad Zábřehem. V hodně emotivním souboji pak vyzrál Kostelec na Rapotín, který vyfasoval tři červené karty.

Kostelec na Hané - TJ Jiskra Rapotín 3:0

Branky: 23. z pen. Skalník, 43. Preisler, 60. Preisler.

Lubomír Keluc (trenér Kostelce): „Rapotín vstoupil do utkání aktivněji, byl živější, ale nevytvořil si šance. Potom přišel pokutový kop za udeření loktem do obličeje. Já jsem to neviděl, nemůžu hodnotit, jestli ano nebo ne. Náš hráč řekl, že byl udeřen, podle pravidel asi penalta, podle hostů ne. Proměnili jsme ji a následně začal festival nekázně Rapotína. Otočilo se kolem a soustředili se na něco jiného. Ve 44. minutě Honza Vítek vykopl přes celé hřiště, míč jednou skočil a Preisler druhým dotekem přehodil brankáře, bylo to 2:0. Byl to nějaký spouštěč extrémních emocí, které na trávník vůbec nepatří. To, co se dělo, ať už od gólmana hostů či trenéra, by nemělo na žádné úrovni být. Je to trestuhodné, až šílené. Jsem rád, že jsme se potom s hostujícím asistentem trenéra Jardou Klemsou shodli, že bude lepší druhý poločas už jen dohrát, aby se nikdo nezranil. Nemuselo se už hrát, protože soupeř hrál v devíti, stál na vápně a my jsme chodili. Teoreticky se odehrálo jen 45 minut. Kdyby Rapotín zůstal v plném počtu, tak s utkáním mohl něco udělat, ale takhle celé utkání znehodnotil. Člověku se o tom ani nechce mluvit. Přišlo tam tolik sprostých slov a urážek. Ať je pan Mura, jaký chce, tak ho odsuzuji. Nelíbí se mi to, je to tragédie. Každý může mít emoce, ale tohle by se dít nemělo.“

Antonín Mura (trenér Rapotína): „Výsledek ovlivnilo jednoznačně vedení utkání od hlavního rozhodčího od první minuty. Domácí kopali penaltu za nic. Potom jsme měli kopat penaltu my po faulu na Šmirjáka, kterou neodpískal, hráči diskutovali, gólman vykopl míč a dali na 2:0. Gradovalo to i při dalších situací. Šmirják řekl sudímu, že to nebyla penalta, dal mu červenou, pak rozhodčímu něco řekl brankář i já a šli jsme tři ven. I v oslabení jsme drželi se soupeřem krok a k ničemu jsme je nepustili. Utkání se už jen dohrávalo a sudí už pískal sudí normálně. Hlavní rozhodčí vůbec nezvládl utkání a za pravdu dával červené karty. Bylo jasně vidět, že pískal všechno pro soupeře. Šlo o vyhrocené utkání a Kostelec byl bez žluté karty. Karta pro mě a gólmana byla zasloužená, řekl jsem mu to od plic, ale Šmirják ji dostal nezaslouženě. Když ten rozhodčí něco kazí, tak musí něco snést.“