Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Deštivé derby pro Rapotín a vítězná premiéra kouče, Losiny poprvé na jaře smutní

Premiéra nového rapotínského trenéra Antonína Mury dopadla na výbornou, když v neděli s týmem Jiskry vyválčil důležitou výhru v ostře sledovaném derby proti Velkým Losinám.

Rapotín tak svému největšímu rivalovi naprosto stejným výsledkem 3:2 oplatil podzimní porážku ze svého hřiště. Celek z lázeňské obce pak poprvé na jaře nebodoval.

„Jsem moc rád, že jsem na lavičce začal vítězstvím a ještě navíc v tomto derby. Ale já jsem věděl, že ti kluci mají potenciál a určitě to není tak, že bychom měli hrát o záchranu. Na mužstvu jen ležela deka. Už předchozí kouč s týmem výborně pracoval, kondici máme dobrou, rozhodně ten výsledek není tím, že jsem teď přišel já. Ale zkrátka to chtělo nějakou změnu, nový impuls,“ prozradil krátce po závěrečném hvizdu čerstvý trenér Rapotína Antonín Mura, který doposud u týmu působil v roli manažera.

A lepší start do zápasu si jeho svěřenci nemohli přát, neboť hned po necelé minutě rozjásal fanoušky hostů vedoucí trefou Milan Machalický, jarní posila z Města Albrechtice.

Také v dalších momentech pak byli hosté více na míči, jenže paradoxně domácím se do přestávky povedl skvělý obrat.

Nejprve po faulu na Barčíka proměnil Matěj Jankovič pokutový kop, aby chvíli před poločasem zakončil povedenou kombinaci Velkých Losin ranou do odkryté klece Hugo Hegner.

Takový vývoj musel hosty hodně mrzet, neboť během úvodní části stačili hned dvakrát ze svých šancí orazítkovat tyč.

Jinak první dějství přineslo na těžkém a mokrém terénu za souvislého deště především urputný boj o každý míč.

Obrat číslo dva

Druhá půle následně patřila hostům, kteří v současné situaci potřebují body jako sůl. Domácí celek poté doplatil na hrubky v defenzivě.

Vyrovnání zařídil pro Rapotín Martin Šabo, jenž si naběhl na centr z pravé strany a zblízka poslal míč do sítě.

Za pár okamžiků dokonce hosté přidali třetí trefu, tu však rozhodčí pro předchozí faul na losinského hráče neuznal.

Všechno si však celek Jiskry vynahradil zhruba o pět minut později, kdy se za Rapotín trefila další z posil, konkrétně Jan Šmirják, který ještě nedávno hrál divizi v Břidličné.

S přibývajícím časem přibylo na hřišti ostrých osobních soubojů, nervozita vyhecovaného derby gradovala a v samotném závěru byly k vidění i dvě veliké šance, po jedné na každé straně.

Nejprve rapotínský gólman Max vytáhl nad břevno tutovku Huga Hegnera, aby záhy střídající Boško na druhé straně trestuhodně přestřelil prázdnou klec.

„Na šance jsme byli lepší a za výkon ve druhé půli jsme si vítězství bezesporu zasloužili,“ doplnil spokojený lodivod Rapotína Antonín Mura.

Smolně potom skončilo vítězné utkání pro kapitána hostů Jaroslava Klemsu, který stejně jako před rokem derby na hřišti Velkých Losin nedohrál kvůli svalovému zranění. I přes zjevnou bolest si však závěrečnou děkovačku s rapotínskými fanoušky nenechal ujít.

„Každá porážka mrzí a je mi celkem jedno, proti jakému to je soupeři. Bohužel dneska jsme nechytili začátek, soupeř tam měl několik centrů do naší šestnáctky, s tímto máme dlouhodobě problémy a právě z takové situace jsme dostali i úvodní gól,“ přidal své postřehy Květoslav Pospíšil, trenér Velkých Losin.

„Postupně jsme se ale zvedli, povedlo se nám otočit skóre. Jenže pak se mi nepovedlo střídání, kdy jsem Mátla nahradil Hilbertem. Potom jsme tahali za kratší konec, soupeř byl živější, bojovnější, vyrovnal zase díky centrovanému míči. A následně si šli hosté důsledně za vítězstvím, protože bod pro ně asi moc neřešil. Z tohoto hlediska udělali maximum a zaslouženě vyhráli,“ uznal sportovně Květoslav Pospíšil.

A přestože většinu zápasu doprovázel déšť, nedělní dlouho očekávanou bitvu si nenechalo ujít téměř šest stovek diváků. Rekord tak sice nepadl, ale i takové číslo je na poměry krajského přeboru vysoce nadstandardní. Prostě souboje Velkých Losin a Rapotína táhnou a pokaždé jsou ozdobou celé soutěže.

TJ Sokol Velké Losiny – TJ Jiskra Rapotín 2:3 (2:1)

Branky: 19. Jankovič (pen.), 38. H. Hegner - 2. Machalický, 53. Šabo, 66. Šmirják. Rozhodčí: Trávníček - Svoboda, Kreif. ŽK: Zatloukal, Krňávek, Simon – Machalický, T. Morong. Diváci: 580.

Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Krňávek, Uvízl, Jurka (71. Bureš), Simon, H. Hegner, Žák, Jankovič (79. L. Hegner), Mátl (46. Hilbert), Barčík. Trenér: Květoslav Pospíšil.

Rapotín: Max – Machalický, Charvát, P. Morong, Klemsa (84. Boško), Šabo, Ševčík, Šmirják (91. Hudec), T. Morong, Kocourek, Rýznar (86. Drozd). Trenér: Antonín Mura.