Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Boško napravil penaltové zaváhání, ve druhé půli zařídil vítězný gól

Dva góly ze druhého poločasu rozhodly o osudu utkání, v němž skončilo čekání rapotínských fotbalistů na první vítězství v nové sezóně.  Oba padly do sítě České Vsi.

V zahajovací čtvrthodině zavřela domácí mužstvo před velké vápno a nenechala ho pořádně dýchat. Obrat ve vývoji nedělního utkání nastal faulem na pronikajícího Sivaniče. I když penaltový exekutor Boško nařízený pokutový kop neproměnil a nechal jen vyniknout brankáře Michálka, Rapotín začal získávat pevnější půdu pod nohama. Při křižné střele Scheutera nebyl daleko od toho, aby se gólově prosadil už do přestávky.
Klíčový moment se udál ve 46. minut. Svačinka zatáhl míč po pravé straně, odcentroval a do jeho nabídky se odvážnou rybičkou vložil David Boško – 1:0.
Protože následná možnost Holomka o chvíli později pojištění stavu nepřinesla, otevřené skóre platilo až do 65. minuty. Březina přiťukl ve velkém vápně balón k nohám Michala Němce a jeho levačka zasáhla odkrytou část hostující klece – 2:0.
Zbytek rozhodnutého střetnutí se odehrával v nervózní atmosféře. Přispěly k ní dvě červené karty. Filip Jati se pakoval předčasně ze scény po ostřejším faulu na unikajícího Boška. Dvě minuty před koncem přišla o vyloučeného hráče i domácí strana. Michal Kocourek vyfasoval druhý žlutý trest a ani on víkendový duel nedokončil.

TJ Jiskra Rapotín : Řetězárna Česká Ves 2:0 (0:0)

Branky: 46. Boško, 65. Němec. Rozhodčí: Šafařík – Kaňok, Hrbáček. ŽK: Němec, Kocourek Mi. – Babčák, Žák, Nováček. ČK: Kocourek Mi. – Jati. Diváci: 250.
Rapotín: Dvořák – B. Hudec, Cejpek, Kocourek Mi., Scheuter – Svačinka (50. Holomek), Němec, Havlas, Svoboda (55. Hroch) – Sivanič (19. Březina), Boško (84. Vejchoda). Trenér: Otto Jáně.