Datum a čas konání: 11.5.2024 16:30
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Vít Vojtěch - Milek Martin, Chládek Miroslav Delegát: Šrejma Robert

Rapotín ubránil těsný náskok a z Hněvotína si odvezl všechny body

Během jediného týdne čekalo na rapotínské fotbalisty již druhé utkání o šest bodů. Slepovaná sestava však splnila svoji misi, když v Hněvotíně vydolovala důležité tři body vítěznou trefou Jaluba Hymra hned z úvodu utkání.

Běžela teprve 5. minuta. Horák se na vlastní polovině dostal k míči, po levém křídle vysunul rozběhnutého Pham The, který svým centrem od rohového praporku našel nepokrytého rapotínského snajpra, a ten míč uklidil k tyči hněvotínské svatyně - 0:1.

O dvě minuty později vystřelil z malého vápna Michal Kocourek a Rapotín se radoval podruhé, jejich radost však překazil pomezní arbitr odmávaným ofsajdem. V průběhu první půle mířili mezi tyče rány Šlesingera a Maňky, změnu skóre však nepřinesly.

Po spálených hněvotínských šancích Kobylíka Tošenovského a Benýška, měli možnost ke skórování i domácí ve 39. minutě. Pronikajícího Hamu zastavil ve vápně nedovoleně Michal Kocourek a pískala se penalta. Hněvotínského exekutora výtečně vychytal brankář Hajmar.

Ve druhém poločase se Rapotín zatáhl do obrany a začal bránit svůj hubený náskok. Naopak Hněvotín otevřel hru, začal více kombinovat a ve snaze o vyrovnání přiváděl obranu Rapotína nejednou do složité situace. O útočné aktivitě domácích vypovídá i poměr rohových kopů, pět nula v jejich prospěch.

Ke tříbodovému zisku přispěl gepardím skokem gólman Hajtmar, jenž na roh vyrazil projektil Gřešáka z hranice šestnáctky. Po odvráceném rohovém kopu, zformovanou rapotínskou obranou, mohl otevřených zadních hněvotínských vrátek k pojistce využít Hymr. Bohužel se při rozhodující kličce gólmanovi zranil a svůj samostatný výpadek nedokončil.

A když při závěrečném tlaku skončili pokusy domácích Valsy a Šulce pouze v ochranné síti, stěhovali se velmi důležité tři body do Rapotína.

„Tentokrát jsme měli trochu problém složit sestavu na zápas, některé opory chyběly, nasadili jsme proto spíše defenzivní taktiku a snažili se spoléhat na rychlé brejky do otevřené obrany,“ prozradil Roman Maňka, trenér Rapotína.

„Z našeho pohledu to jsou v současné situaci důležité body v boji o záchranu, navíc proti soupeři, který se nachází ve stejných patrech tabulky jako my. Musím pochválit hráče, kteří přišli a zápas odpracovali až do konce,“ doplnil stručně.

TJ Fotbalový klub Hněvotín : TJ Jiskra Rapotín 0:1 (0:1)

Branka: 5. Hymr. Rozhodčí: Kouřílek – Štětka, Perutka. ŽK: Kocourek Martin, Kocourek Michal. Diváci: 35.

Hněvotín: Běhalík – Lakomý, Kobylík, Benýšek, Šulc – Šenkyřík, Vohralík, Tošenovský, Valsa – Hamy, Gřešák.  Trenér: Petr Kobylík.

Rapotín: Hajtmar – Draňa, Kocourek Mi., Horák, Šlesinger – Hudec B., Kocourek Ma., Maňka T., Pham The (84. Valenta) – Hymr (79. Carazo Fernandez), Bartoník (51. Šafář). Trenér: Roman Maňka.