Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Rapotín vylovil tři cenné body

Rapotínští fotbalisté vstoupili do utkání s cílem odčinit svůj dvojzápasový bodový půst. Od úvodního hvizdu hlavního arbitra vlétli na svého protivníka, vytvořili si tlak a kombinací na jeden dotek se dostávali na dostřel branky hostujícího strážce Šarmana.  Hned v první minutě ho zkoušel překvapit centrovanou střelou Bohuslav Hudec, netrefil ovšem prostor mezi třemi tyčemi.

O dvě minuty později, k radosti nejvěrnějších rapotínských fandů, to vyšlo. Pham The Huynh Duc ve středu pole, vybojoval míč, vyslal do brejku Tomáše Indru, a ten svojí pravačkou nedal gólmanovi šanci - 1:0.

Rapotín i nadále pokračoval v dobíjení soupeřovy branky. Netrvalo dlouho a domácí fandové se radovali podruhé. Dorážka Indry po přiťuknutí od Šlesingra sice skončila v síti Kralic, ale stav utkání se pro postavení mimo hru neměnil.

Od 12. minuty se hra začala vyrovnávat, Kralice se začaly víc tlačit dopředu a přebírali útočnou aktivitu. To potvrdily hned ve 14. minutě, kdy hostující Halenka zprava naservíroval přetažený centr na hlavu Blahouška, a ten obloučkem přehodil všechny před sebou a srovnal zápasový účet. Jeho padající list zapadl ke vzdálenější tyči Hajtmarovi svatyně – 1:1.

Do přestávky se oba týmy snažily získat mečbol na svoji stranu. Ovšem, pokusy rapotínských Indry, Valenty, Hymra či  Huynh Duce skončily neúspěchem. Stejně jako na druhé straně střely kralických  Neorala a Kováče. A když Hajtmar, vytěsnil na tyč hlavičku Cibulky, po řadě narážeček Neorala s Kováčem, šlo se do šaten za nerozhodného stavu.

Druhý poločas poznamenal silní déšť, kluzký a těžký terén neumožňoval týmům pokračovat v kombinační hře, docházelo k řadě nepřesností, přišla hra vrchem a přibilo vzdušných soubojů. V jednom z nich v 55. minutě uspěl před brankářem hostí Jakub Hymr, který hlavou usměrnil centr Indry po Maňkově na krátko rozehraném rohovém kopu – 2:1.

Domácí se snažili, přes zvyšující se tlak Kralic, ubránit svůj těsný náskok zformovanou obranou před svojí šestnáctkou. Pokud se kraličtí Kawij, Nečas a Kováč dostali ke střele, zaúřadoval jistý gólman Hajtmar, který držel rapotínské akcie velmi vysoko. A když v 90. minutě odkopl míč do bezpečí, ze skrumáže před brankou Indra, mohl Rapotín slavit důležité tři body vylovené ze zmáčeného trávníku.

TJ Jiskra Rapotín : FC Kralice na Hané 2:1 (1:1)

Branky: 3. Indra, 55. Hymr – 14. Blahoušek. Rozhodčí: Heger Michal - Hubený Lukáš, Petrásek Jan. ŽK: Šlesinger – Neoral, Martinka, Nečas, Krobot, Diváci: 150.

Rapotín: Hajtmar – Hudec B., Strnad, Kocourek Mi., Šlesinger (46. Horák) – Indra, Valenta, Vicenec (84. Vicenec), Maňka T. – Hymr (89. Bartoník), Pham The Huynh Duc (80. Draňa). Trenér: Roman Maňka.

Kralice: Šarman - Krobot, Répal, Martinka, Halenka (81. Gottwald), Petržela - Blahoušek (46. Kawij), Neoral, Cibulka - Nečas, Kováč. Trenér: Ivo Lošťák.