Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Rapotín ubránil střelce Lutína a získal cenný bod

Rapotínské fotbalisty v nedělním utkání nečekal žádný lehký úkol, do jeho fotbalového stánku zavítal lídr dosavadního pořadí Krajského přeboru Sigma Lutín. Jeho vizitka z prvních třech utkání letošního ročníku, 9 bodů a úctyhodných 19 vstřelených branek, vzbuzovala patřičný respekt.

Rapotín bez několika hráčů základní sestavy, Kocourek Mi. trest, Horák zranění či Šafář dovolená, nasadil do hry od úvodního hvizdu čerstvé posily z Dubicka útočníka Hymra a gólmana Hajtmara, dále Strnada či po delší době Březinu.

V začátku prvního poločasu měli častěji míč na svých kopačkách hráči Lutína, snažili se o kombinaci na jeden dotek, naráželi však na zformovanou obranu domácích. Ta plnila předzápasovou taktiku, která vycházela ze zajištěné obrany a rychlých brejků na gólmana soupeře.

I přesto se v první desetiminutovce dostali domácí díky Hymrovi dvakrát na dostřel. Poprvé hlavou netrefil brankovou konstrukci a podruhé si v brejku přišlápl míč. Hosté však šli za svým cílem, získat další tři body do tabulky. Ten se jim mohl začít plnit mezi 20. až 26. minutou, kdy třikrát ohrozili strážce domácí branky, avšak po střelách Vymazala, Lose a Šoupala stále svítilo na ukazateli bezbrankové skóre.

Rapotínské to probudilo k aktivitě, a hned bylo rušno i na druhé straně. Nejprve vyzval spoluhráče k zakončení přetaženým centrem Vicenec, a pak se po samostatné akci rozhodl s 25 metrů zakončit Valenta, ovšem trefil připraveného gólmana hostů.

Do druhého poločasu vstoupili mnohem aktivněji rapotínští fotbalisté a lutínské nepouštěli dál jak na půlku. Při pokusech o zakončení nastřelovali soupeřova gólmana a dobře stojící obránce. Stejně jako Hymr, který se ocitl sám před gólmanem, a nedal.

Pak se hra přesunula převážně mezi obě šestnáctky. S výjimkou střely hostující Bokůvky, který pálil z pravé strany velkého vápna metr nad břevno a na druhé straně Maňka vysunul po levém křídle Bartoníka, ten se protáhl do malého vápna a takřka z nulového úhlu levačkou málem překvapil gólmana Běhalíka.

V 83. minutě zatáhl za záchranou brzdu před vlastní šestnáctkou Martin Kocourek, za dres stáhl protihráče a vykoledoval si žlutou kartu. Los z přímého kopu trefil zeď. Ten se však musel pro špatné postavení Martina Kocourka opakovat, toho poslal hlavní arbitr druhou žlutou kartou předčasně do sprch. Druhý pokus lutínského Lose skončil také na zdi.

V oboustranně rychlém utkání se nakonec diváci branky nedočkali. Na řadu přišli pokutové kopy, ve kterých se lépe dařilo Lutínu v poměru 1:4.