Datum a čas konání: 21.4.2024 16:00
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Kralice padly s Rapotínem a padají.

Předposlední kolo krajského přeboru je téměř za námi. Z osmi mačů už zbývá odehrát pouze úterní dohrávka mezi třetími Želatovicemi a pátým Medlovem.  Sobota přinesla pokračování vítězné šňůry Mohelnice, která si proti Dolanům připsala již šesté vítězství v řadě a také prohru Litovle v páté minutě nastavení, která už ale má jistou záchranu díky prohře Kralic v Rapotíně. Dařilo se také Jeseníku a gólman Lipové si zahrál půl hodiny v útoku. V neděli potom protrhl černou sérii tří proher v řadě Brodek u Přerova, který porazil Lutín 2:1. Dále, krimě již zmíněné prohře Kralic, se dařilo i favoritům z prvních dvou míst. První Šternberk vyhrál v Zábřehu 2:0 a druhé Ústí uspělo ve Velkých Losinách v poměru 4:2.

TJ Jiskra Rapotín - Kralice na Hané 2:1

Branky: 6. Drozd, 71. Musílek - 90+2 Baran

Jiří Kohout (trenér Rapotína): „Viděli jsme bojovné utkání, ve kterém nám Kralice nedaly vůbec nic zadarmo. Takhle se prohrát může, protože jejich hráči se vydali na maximum. V první půli jsme byli fotbalovějši a mohli jsme utkání rozhodnout. Úvod druhé půle ale naopak vyšel lépe hostům a kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo v případě proměnění penalty. I snížení na 2:1 přišlo, k jejich smůle, pozdě. Nám vyšlo zařazení Dominika Drozda do sestavy, který byl k neudržení a odměnil se i gólem. Popravdě, sestupu Kralic je mi líto. Z historického hlediska se jedná o nejtradičnější klub krajského přeboru. Dnes si to ovšem neprohráli, dnes bojovali do poslední minuty i za cenu tří zraněných. Jen moc nerozumím stesku pana Kobylika na rozhodčí, kteří jim dnes, dle mého, nijak neublížili."

David Kobylík (trenér Kralic na Hané): „Myslím, že dneska bychom si bod zasloužili. Kluci měli šance a v druhém poločase jsme dokonce neproměnili penaltu a hned poté nastřelili břevno. Je pravda, že domácí byli o kousek lepší a Bohužel se nám nepodařilo vyrovnat a pak jsme dostali, podle mě z ofsajdové situace, gól na 0:2. Potřebovali jsme minumálně dva body pro uchování naděje na záchranu, což se nám nepodařilo. Je ale třeba říci, že sestup se neprohrál teď. I v minulém zápase jsme sice ukázali, že nejsme mužstvo na spadnutí, ale bohužel. Kdybychom některé věci, které se děly za vedení trenéra Trnečky, věděli dříve, byly by Kralice teď jinde. My teď musíme poskládat mužstvo na příští sezonu tak, abyhráče bavilo chodit na tréninky a dokázali se motivovat k co nejlepším výkonům."