Datum a čas konání: 21.4.2024 16:00
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Vysledkový souhrn letní přípravy

Ani v krátké letní pauze fotbalisté Rapotína nezaháleli. Kromě pravidelných tréninkových jednotek a čtyřdenního soustředění sehráli také 5 přípravných utkání.

Rapotín – Velké Losiny 2:3

Branky Rapotína: Indra Tomáš, Hudec Štěpán

Nejtěžší soupeř čekal na Jiskru Rapotín hned na úvod přípravy na neutrálním hřišti v Hrabišíně. Proti tradičními rivalovi v čase přípravných zápasů sice rapotínští brzy nabrali jednobrankové manko, ovšem zásluhou přesné střely ke vzdálenější tyči v podání Tomáše Indry alias “bílého Pogby“ stihli ještě do poločasu vyrovnat. V úvodní půli se hrál vyrovnaný zápas s minimem šancí na obou stranách a rušno před brankami obou týmů bylo snad jen po několika dalekonosných střeleckých pokusech.

Ve druhém poločase byly zpočátku lepší Velké Losiny, avšak po přesné přihrávce Holomka strhl vedení na stranu Rapotína přesně zakončující Štěpán Hudec. Jiskra měla několik slibných šancí navýšit své vedení, ale ani v jednou případě její střelci nezvolili optimální zakončení. V závěrečné části zápasu se ukázali větší zkušenosti losinského týmu, který dvěma slepenými góly otočil konečný výsledek, jinak herně vyrovnaného zápasu, na svojí stranu.

Rapotín – Sigma Olomouc U16 3:1

Branka Rapotína: Březina Martin, Zajíc Lukáš, Vicenec Ondřej

V nedalekých Vikýřovicích se Rapotín utkal s mládežnickým týmem U16 Sigmy Olomouc. Rapotínští na svého soupeře od úvodních minut doslova vlétli a vysokým presinkem dělali svému soupeři značné problémy. Po 15 minutách byl stav zápasu 3:0 pro Jiskru a zdálo se, že ta utkání promění ve své jednoznačné střelecké představení. Do poločasu však postupně tempo hry upadalo a žádný gól už nepadl. Ve druhém poločase si sice hráči Rapotína vytvořili spoustu nadějných příležitostí, ale žádná neskončila v brance soupeře. Naopak olomouckým mladíkům se podařilo po pěkné akci snížit a utkání tak pro ně skončilo přijatelnou porážkou 1:3.

Šternberk - Rapotín 3:3

Branky Rapotína: Valenta Tomáš, Kocourek Martin, Hudec Štěpán

K dalšímu zápasu v rámci přípravy zajížděl Rapotín k účastníkovy krajského přeboru do Šternberka a v úvodu zápasu měl překvapivě navrch, když si vytvořil několik stoprocentních gólových šancí, které však hostující střelci nepochopitělně zahazovali. Přesto se po rohovém kopu nakonec prosadil Martin Kocourek a Jiskra se dočkala zaslouženého vedení. Po poločase se vedení přelévalo postupně z jedné strany na druhou. Ještě minutu před koncem držela Jiskra vedení 3:2 a vypadalo to na cenný skalp soupeře z vyšší soutěže. Nakonec se však domácím podařilo, po velké chybě v hostující obraně, minutu před koncem vyrovnat.

Rapotín – Salith Šumperk 11:1

Branky Rapotína: Březina Martin 5, Indra Tomáš, Valenta Tomáš, Trunkát Ota, Holomek Marcel, Kocourek Martin, Hudec Štěpán

Ke spíše exibičnímu zápasu zavítali na vzorně připravený rapotínský trávník hokejisté prvoligového Šumperka. Za krásného letního počasí a před velice slušnou návštěvou ukazovali v úvodním dějství také hokejisté, že si velmi slušně rozumějí i s míčem. Rapotínské béčko je sice herně přehrávalo, ale po krásné akci a přesném zakončení hostujícího útočníka svítilo na světelné tabuly velmi překvapivé poločasové skóre 0:1. Ve druhém poločase Rapotín svou sestavu výrazně prostřídal a na hřitě doslova vlétlo 8 čerstvých hráčů A-týmu a bylo to znát. Od té doby existovalo na hřišti už pouze jediné mužstvo, kdy domácí střelci bavili početnou návštěvu pohlednými akcemi a velmi brzo skóre otočili. Hokejistům navíc postupně docházeli síly a ke konci zápasu už byli pro nenasytné rapotínské dravce snadnou kořistí. Ti stříleli gól za gólem a konečné skóre se zastavilo na nemilosrdném čísle 11:1 pro fotbalisty.

Uničov U19 – Rapotín 3:10

Branky Rapotína: Březina Martin 2, Vicenec Ondřej 2, Valenta Tomáš 2, Indra Tomáš, Krahula Stanislav, Matějíček Jaroslav, Zajíc Lukáš

Generálku před startem soutěžního ročníku představoval pro Rapotín dorostenecký tým třetiligového Uničova. Ačkoliv tomu závěrečné skóre nenapovídá, zejména v prvním poločase uničovští představovali kvalitní prověrku pro unavené fotbalisty Rapotína, kteří tento duel sehrávali v rámci posledního dne soustředění. Poločasový výsledek 3:1 pro Jiskru odpovídal průběhu hry a sliboval zajímovou podívanou také ve druhém poločase. Ovšem v tom Uničov, zejména vinou série individuálních chyb, několikrát v krátké době inkasoval a zcela ze zápasu odpadl. Toho si hosté patřičně užívali a zatížili konto uničovských mladíků desetibrankovou nadílkou.

Autor : Martin Březina