TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
TJ Jiskra Rapotín, z.s.
www.fotbalrapotin.cz

Příští zápas

SK SULKO Zábřeh z.s. vs TJ Jiskra Rapotín z.s.

Datum a čas konání: 16.8.2020 17:00

Rapotín s novým kormidelníkem, sázka padla na mladého trenéra

Rapotín s novým kormidelníkem, sázka padla na mladého trenéra

Fotbalový Rapotín pod jeho taktovkou pookřál. Vzestup to byl natolik výrazný, že se začalo pošilhávat po návratu do krajského přeboru. Otto Jáně to se svými svěřenci dotáhl k titulu podzimních šampiónů a během zimní přestávky společně dělali všechno pro to, aby je ze soutěžního trůnu v I. A třídě nikdo nesesadil.

 

O to větší překvapení vyvolala ve sportovní rodině zpráva o nezvratitelné skutečnosti, že nejrůznějšími štacemi ošlehaný kouč další týdny a měsíce v Rapotíně nepřidá. Klubovému managementu za daných okolností nezbývalo nic jiného, než adekvátně nakládat s informací, že je zapotřebí hledat nového lodivoda. „Je velká škoda, že k tomu došlo v této nešťastné době a ne, jak bylo domluveno po odehrané sezóně. Vedení klubu už dříve avizoval své osobní důvody, které by mohly vést k přerušení vzájemné spolupráce. V zimní přestávce oznámil, že po vypršení letošního ročníku své trenérské působení v Rapotíně definitivně ukončí, a my se podle toho museli zařídit,“ odhalil Milan Stratil, Jáněho asistent a předseda rapotínského výboru v jedné osobě.

Dravá štika překonávala v podzimních vodách jednu překážku za druhou. V sedmi domácích zápasech neztratila ani bod a nebýt dvou venkovních zaváhání, její náskok před druhou Olešnicí mohl být daleko výraznější. „Skladba a výkonnostní laťka týmu byla výsledkem výborné práce Otty Jáněho. Po rozpadu kádru v roce 2018 ji pro náš fotbalový oddíl odvedl ohromný kus. Jak ho znám, byl by určitě rád, kdyby kvalitu svého družstva mohl všem předvést a dokázat přímo na trávníku. Bohužel, pandemie byla proti,“ zalitoval Stratil. „Po podzimu jsme náš předsezónní cíl nezměnili. I když nám patřila vedoucí pozice, stále platilo, že chceme skončit na bedně. Která příčka by to nakonec při závěrečném součtu byla, o tom měli rozhodnout sami hráči předváděnými výkony. Nechtěli jsme na ně vyvíjet žádný tlak. Buď to vyjde, nebo ne.“

Jáně svým herním rukopisem a dosaženými výsledky nepřímo upletl bič na svého pokračovatele. Stratil a spol. si plácli s Radimem Netopilem, jenž upřednostnil atraktivnější angažmá před možností pokračovat v Leštině. „Je z regionu a má přehled o hráčích z okolí, mezi kterými lze hledat potenciální posily pro vhodné doplnění kádru. Jako svého nástupce jej označil sám Otta. Osobně znám Radima z trenérských školení a také z ukázkových tréninků, které vedl pro naši mládež. Je to ambiciózní kouč. Jednání proběhlo velmi rychle a k domluvě došlo s předstihem. Inzerát typu: Hledá se trenér, jsme podávat nemuseli,“ řekl předseda.

Diskuze

Tabulka

1. FK Jeseník, z.s. 1 6:0 3
2. FC Želatovice z.s. 1 4:1 3
3. FK Mohelnice, z.s. 1 3:1 3
4. TJ Sokol Velké Losiny.. 1 3:1 3
5. TJ Sokol Ústí z.s. 1 2:0 3
6. TJ Sokol Bohuňovice z.. 1 2:1 3
7. TJ Sigma Lutín z.s. 1 1:0 3
8. FK Šternberk z.s. 1 0:0 2
9. TJ Jiskra Rapotín z.s. 1 0:0 1
10. TJ Tatran Litovel, z.s. 1 1:2 0
11. Fotbalový klub FC.. 1 0:1 0
12. FC Kralice na Hané z.s. 1 1:3 0
13. FK Medlov z.s. 1 1:3 0
14. SK Lipová, z.s. 1 0:2 0
15. FK Brodek u Přerova,.. 1 1:4 0
16. SK SULKO Zábřeh z.s. 1 0:6 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

TJ Jiskra Rapotín z.s.
FK Šternberk z.s.
0:1 PP
Podrobnosti

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 62982
Posledních 30 dnů: 1622 | Posledních 7 dnů: 443 | Poslední den: 84

© 2020 TJ Jiskra Rapotín, z.s. | Všechna práva vyhrazena | fotbal.rapotin@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne