TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
TJ Jiskra Rapotín, z.s.
www.fotbalrapotin.cz

Příští zápas

TJ Sigma Lutín z.s. vs TJ Jiskra Rapotín z.s.

Datum a čas konání: 4.10.2020 15:00

Rapotínskou štiku pozřel koronavirus

Rapotínskou štiku pozřel koronavirus

Měla to být jedna z největších atrakcí fotbalového jara. Napínavý závod mezi rapotínskou štikou a v posledních letech velmi ambiciózní a dobře krmenou olešnickou rybou v řece s názvem I. A třída sliboval pořádné drama. Kvůli koronaviru je všechno pasé.

 

„Předčasné ukončení sezóny nás pochopitelně mrzí. Hráči chtěli zúročit dřinu z tréninkového procesu a v zápasech se porvat o každý soutěžní bod. Obzvlášť se těšili na utkání před našimi věrnými a hlasitými fanoušky,“ zalitoval Milan Stratil. „Je to ohromná škoda i z toho důvodu, že přijdeme o atraktivní domácí šlágry s týmy, které byly v průběžném pořadí za námi na druhém až pátém místě. Diváci by si určitě přišli na své. Vzájemné konfrontace mohly potvrdit nebo zamíchat s konečným pořadím. Tím rozhodně nechci říct, že souboje s ostatními soupeři by pro nás byly nepodstatné a že bychom se procházeli růžovou zahradou. To vůbec ne. Bylo by zajímavé sledovat vývoj v čele tabulky,“ dodal asistent hlavního trenéra Otty Jáněho.

Ačkoliv fotbalistům Rapotína vyšla první polovina výtečně rozehraného ročníku znamenitě, slovíčko postup ochotně skloňovali spíše nadšení fandové. „Po podzimu jsme náš předsezónní cíl nezměnili. I když nám patřila vedoucí pozice, stále platilo, že chceme skončit na bedně. Která příčka by to nakonec při závěrečném součtu byla, o tom měli rozhodnout sami hráči předváděnými výkony. Náš záměr byl takový, aby to měli ve svých rukou bez jakéhokoliv tlaku. Prostě buď, anebo,“ odhalil Stratil.

 

KDYŽ JE VIROVÁ PANDEMIE PROTI

 

Rapotínská parta předčila všechna očekávání. Dokonale zaskočila i největšího favorita I. A třídy, jímž byl finančně nadprůměrně zajištěný nováček z Olešnice. „Během zimy jsme je viděli na umělce v Šumperku, kde nestačili na domácí mužstvo hrající divizi. Rozdíl dvou soutěží byl znát. Dostalo se k nám i pár informací o změnách v jejich kádru. Nijak zvlášť jsme to ovšem neřešili a soustředili se na sebe a na naši poctivou zimní přípravu,“ ujišťoval Milan Stratil. Toho červená barva na sportovním semaforu zamrzela především kvůli trenérskému kolegovi. „Skladba a výkonnostní laťka současného týmu je výsledkem výborné práce Otty Jáněho. Po rozpadu kádru v roce 2018 ji pro rapotínský fotbal odvedl ohromný kus. Jak ho znám, byl by určitě rád, kdyby kvalitu svého družstva mohl všem předvést a dokázat přímo na trávníku. Bohužel, pandemie je proti.“

 

DLOUHÁN BŘEZINA MUSEL NA MARODKU

 

Tabulkový lídr by se v odvetné fázi musel vypořádat s velkou ztrátou. Nemohl by totiž počítat se službami vytáhlého útočníka Březiny, jenž vyčaroval osmnáct brankových kouzel. „Martin se nešťastně zranil v únorovém přátelském utkání se šumperskou devatenáctkou. Jakmile se mu otočilo koleno, hned jsme věděli, že je zle. Nebyl to vůbec příjemný pohled. Momentálně je na seznamu zraněných hráčů a o jeho další kariéře spojené s fotbalem rozhodne čas a následující lékařská vyšetření,“ hlesl neradostně Stratil. „Kdyby došlo k naplnění nejhoršího možného scénáře a musel by pověsit kopačky na hřebík, byl bych rád, kdyby u nás zůstal jako člen managementu. Za rapotínský fotbal se na hřišti bil řadu sezón a určitě by si další příležitost spolupráce zasloužil. Stejnou nabídku mám i pro Radka Žoldu, kterého už druhým rokem trápí nejrůznější zdravotní potíže.“

Přijít o gólového snajpra není nikdy příjemné. V Rapotíně si to dobře uvědomovali. „Na druhou stranu jsme dotáhli přestup Martina Kobzy z Velkých Losin, kterému to v přípravných zápasech střílelo ke spokojenosti nás všech. Zdatně mu sekundoval Tomáš Matušík. Pokud by se jim dařilo dál a přidali se i další nejen hrotoví hráči z kádru, mohly se chybějící branky aspoň z části nahradit,“ věřil Milan Stratil.

 

Diskuze

Tabulka

1. FK Šternberk z.s. 8 20:6 20
2. TJ Sokol Ústí z.s. 8 23:11 17
3. SK Lipová, z.s. 8 14:10 17
4. TJ Sokol Velké Losiny.. 8 17:8 15
5. TJ Sigma Lutín z.s. 8 8:7 14
6. TJ Jiskra Rapotín z.s. 8 15:18 13
7. FK Jeseník, z.s. 8 16:11 12
8. FC Želatovice z.s. 8 14:9 12
9. Fotbalový klub FC.. 8 15:16 12
10. TJ Sokol Bohuňovice z.. 8 13:16 11
11. FK Brodek u Přerova,.. 8 17:24 10
12. FK Mohelnice, z.s. 7 15:14 9
13. TJ Tatran Litovel, z.s. 7 9:12 9
14. FK Medlov z.s. 8 8:11 9
15. SK SULKO Zábřeh z.s. 8 10:25 6
16. FC Kralice na Hané z.s. 8 10:26 2

Kompletní tabulka

Poslední zápas

TJ Jiskra Rapotín z.s.
TJ Sokol Velké Losiny z.s.
0:5
Podrobnosti

Střelci týmu

10 gólů

Jiří Ševčík

3 góly

Dominik Drozd

1 gól

Martin Kobza

1 gól

Jaroslav Klemsa

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 65728
Posledních 30 dnů: 1746 | Posledních 7 dnů: 516 | Poslední den: 153

© 2020 TJ Jiskra Rapotín, z.s. | Všechna práva vyhrazena | fotbal.rapotin@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne