TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
TJ Jiskra Rapotín, z.s.
www.fotbalrapotin.cz

Série, která nekončí

Série, která nekončí

Není nad to, když jsou série, které nekončí. Fotbalisté Rapotína zlomili statečný odpor kousavé Paseky a v probíhající sezóně ještě neprohráli.

 

Zatímco domácí mužstvo prahlo po rychlém uklidňujícím gólu, hosté vyběhli na trávník s jednoznačným cílem co nejdéle držet čistý štít. Se zaparkovaným autobusem odolávali do patnácté minuty. Jejich defenzivní hráz rozbil Martin Březina, jenž po vysunutí od Boška zatáhl míč do šestnáctky a neomylnou pravačkou načal zápasové skóre.

Paseka za nepříznivého stavu vylezla z obranných zákopů a začala se osmělovat. V největší míře hrozila ze standardních situací. Ta nejvyvedenější se ujala v pětadvacáté minutě. Brankář Skýva centrovaný balón jen nadzvedl a vzápětí se nechal překonat hlavičkujícím Vojtáškem.

Za nerozhodného stavu 1:1 nastala nervózní doba temna. Na úkor dobrého fotbalu to bylo vzájemné okopávání s malým počtem příležitostí na obou stranách. Větší aktivita se přestěhovala na kopačky favorizovaného Rapotína až po přestávce, možnosti Kocourka a Březiny ale druhým gólem neskončily. Rozměry brankového zařízení pro ně byly příliš malé.

Hanákům se stal osudný žlutý faul Jiřího Kučery. Zákrok na pronikajícího Březinu nezůstal bez odezvy. K exekuci trestného kopu se postavil Matušík, jehož projektil s vydatným přispěním strážce Martináka orazítkoval tyč. V následné skrumáži se nejlépe zorientoval střídající žolík Kamil Svačinka. Neposedný míč dotlačil za bílou čáru s přispěním všech svatých.

Hostující mužstvo zlobilo až do 87. minuty. Juráše a spol. vysvobodil z nepoklidné nejistoty druhý zásah kanonýra Březiny. Po zpacifikované střele Boška mu k proslavení stačilo velmi málo, prosadil se horní částí těla. „Probili jsme se k utrápené výhře. Bylo to naše poslední domácí utkání v podzimní sezóně, což nás svazovalo víc, než jsme si přáli. Soupeř byl hodně nepříjemný, a zvláště v osobních soubojích nás vůbec nešetřil. Nenechával nás rozehrávat tak, jak jsme zvyklí,“ vypozoroval rapotínský asistent trenéra Milan Stratil.

 

TJ Jiskra Rapotín : SK Paseka 3:1 (1:1)

 

Branky: 15. a 87. Březina, 68. Svačinka - 25. Vojtášek. Diváci: 140.

 

Rapotín: F. Skýva – B. Hudec, Juráš, Cejpek, Havlas – Draňa, Matušík, Boško – Šebela, Březina, Michal Kocourek. Střídali: 50. Simon, 53. Svačinka.

 

Galerie k aktualitě

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 59790
Posledních 30 dnů: 968 | Posledních 7 dnů: 314 | Poslední den: 49

© 2020 TJ Jiskra Rapotín, z.s. | Všechna práva vyhrazena | fotbal.rapotin@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne