Datum a čas konání: 21.4.2024 16:00
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Rapotínu vyšlo střídání, rozhodl žolík Jakub Šebela

Fotbalisté Rapotína pokračují ve vítězném tažení. Na výhru s Lesnicí navázali v prvním venkovním utkání, které je zavedlo do Chválkovic. Nerozhodný stav 1:1 zlomil pozdním gólem střídající žolík Jakub Šebela.

Hosté na nic nečekali a do svého soupeře se zahryzli, jako by celý týden ve velkém konzumovali syrové maso. V rámci drtivého nástupu si vytvořili několik dobrých příležitostí, a zvláště pozice Sivaniče a Březiny šlo označit za tutové. Obě situace vyvrcholily nepřesným zakončením mimo bránu.

Klapla až souhra ze 24. minuty. Matušík šikovnou uličkou uvolnil Martina Březinu, jenž si obhodil gólmana a lehce zasunul míč do prázdné brány.

Také Chválkovice měly své možnosti. Tu největší po podběhnutí Jurky, kdy útočník Daněk otečkoval tyč. Další smradlavé momenty vyřešil Lukáš Hajtmar, jemuž v některých případech přálo fotbalové štěstí.

Jedinou výjimku představovala 70. minuta. Hosté zbytečně faulovali a po následné standardce využil nepřehledného závaru Roman Penc.

Rapotín měl i ve druhé půli více ze hry. Jenže mu to tam nepadalo. Matušík nechal vyniknout brankáře Zatloukala a sporný zákrok na Svačinku v pokutovém území zůstal bez penaltového trestu. Rozhodčí byl jiného názoru než protestující hráči.

Uhodilo až deset minut před koncem. Šebela vytěžil maximum z vydařené akce a sám před Vojtěchem Zatloukalem nezaváhal. „Připravili jsme si neskutečný počet šancí. Bohužel jsme patřičně zhodnotili jen dvě, což málem nestačilo. Jinak to byl od našich kluků dobrý výkon,“ okomentoval představení rapotínských fotbalistů předseda klubu Leoš Svoboda.

SK Chválkovice : TJ Jiskra Rapotín 1:2 (0:1)

Branky: 70. Penc – 24. Březina, 80. Šebela. Diváci: 50.

Rapotín: L. Hajtmar – D. Jurka, Cejpek, Juráš, Havlas – B. Hudec, Michal Kocourek, Matušík, Boško – Březina, Sivanič. Střídali: 60. Šebela, 71. Svačinka, 81. Vejchoda.