Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Nováček dostal trojku, zaplatil soutěžní daň

Vyjukaný nováček versus rozjetý parní válec. Fotbalové derby v Rapotíně podle toho ze začátku vypadalo. Favorit přispěchal s rychle vstřeleným gólem a nevýrazně hrajícího soupeře převyšoval ve všech směrech. Jenže po přestávce jako když utne.

Větší aktivitu domácího mužstva nejlépe vystihoval poměr vyslaných střel. Rapotín 14, Lesnice 1. Ujala se jediná. Brankář Glozyga se marně natahoval po přízemní levačce Tomáše Matušíka uklizené k zadní tyči. Předcházel jí rohový kop zahrávaný Davidem Jurkou.

Další šance hostitelů zůstaly pouze šancemi. Březina, Jankovič, Kocourek ani Sivanič na svého spoluhráče nenavázali. Buď nemířili přesně, nebo je vychytal lesnický gólman.

Svěřenci trenéra Jáněho po výměně stran ubrali nohu z plynu. Mohlo se jim to zle vymstít. Při dobrých možnostech Topitsche a Faulhammera nebyli daleko od toho, aby o nejtěsnější vedení přišli. „Jako by za nás nastoupil úplně jiný tým. Vlastními chybami jsme pustili Lesnici do hry. Do té doby mi připadalo, jako by se nás bála. Průběh prvního poločasu tomu odpovídal,“ vypozoroval rapotínský asistent Milan Stratil.

Trápení jeho mužstva utnula až sedmdesátá minuta. Centrující Hudec posadil míč na hlavu útočníka Březiny a bylo to 2:0.

Defenzíva hostujícího celku nemohla mít čisté svědomí ani v minutě jedenaosmdesáté. Po trestném kopu Kocourka do tyče nechala dorážet Bohuslava Hudce a poté i Jakuba Juráše. Nemohlo to skončit jinak než gólovou zkázou, novic v domácím týmu doklepl míč za záda bezmocného Davida Glozygy. Ten za spící obranou mohl čarovat sebevíc, a přesto mu připadla nevděčná role smutnícího rybáře, jenž tahá míč ze své sítě. Lesnice dostala trojku a do posledního halíře zaplatila úvodní nováčkovskou daň. „Věděli jsme, že nás tady nečeká nic snadného. Chtěli jsme to zacpat vzadu a chodit do brejků. V první půlce se nám to absolutně nedařilo. Hráli jsme ustrašeně a až s přílišným respektem,“ uznal Jan Knobloch. „Postupně jsme se jakž takž zlepšovali. Víc jsme podrželi balón, několikrát se dostali k zakončení a ve větší míře byli schopni eliminovat kvalitní kombinaci soupeře. Ze hry jsme inkasovali pouze jednou, což je za daných okolností pozitivní. Nejspíš chvíli potrvá, než si naši kluci zvyknou na vyšší úroveň I. A třídy. Dnešní výsledek odpovídá tomu, co se na trávníku dělo,“ nenamítal nic proti konečné podobě skóre hlavní kouč poraženého mužstva.

TJ Jiskra Rapotín: TJ Sokol Lesnice  3:0 (1:0)

Branky: 8. Matušík, 70. Březina, 81. Juráš. Diváci: 150.

Rapotín: L. Hajtmar – D. Jurka, Juráš, Michal Kocourek, Havlas – Šebela, Matušík, Jankovič – Sivanič, Boško, Březina. Střídali: 54. Svačinka, 56. M. Němec, 65. B. Hudec, 71. Hroch.

Lesnice: D. Glozyga – A. Jurka, J. Balvín, D. Vašíček, Lejsal – M. Kobza, J. Němec, Smyčka, Š. Roubalík – J. Glozyga, Faulhammer. Střídali: 43. Zajíc, 46. Topitsch, 46. Barvíř, 56. Seidl.