Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Rapotín bral důležité body

Důležité body, které se jim náramně hodí, ukořistili v sobotním odpoledni fotbalisté Rapotína. Souboj s Haňovicemi mohli jen stěží začít v příjemnějším duchu. Zaúřadovat se jim povedlo hned z první kloudnější akce.

Probíhala teprve druhá minuta, když si útočník Březina vykoledoval faul a nařízenou penaltu sám proměnil. Přízemní střela zapadla za jednu z tyčí.

Rapotínská parta mohla být na koni, ale psychická výhoda pramenící z rychle získaného vedení se na nich neprojevila. Dělali chyby, a kromě soupeře zápolili i s vlastní nervozitou, kterou podpořil vlastní gól Michala Němce. Ve 28. minutě zpětnou hlavičkou nechtěně přehodil překvapeného brankáře Hajtmara a bylo vyrovnáno.

Zabržděný Rapotín nebyl ve své kůži a mimo jiné spaloval dobré šance. Postupně selhali Němec, Kocourek, Havlas a Cejpek. Ve všech případech se jednalo o nedostatky v koncovce.

Otevřené střetnutí zlomil úsek hry trvající několik vteřin. Michal Kocourek nastřelil z trestného kopu břevno a rozdělanou práci za něj dokončil Tomáš Matušík.

Horní část brankové konstrukce orazítkoval i zprava centrující Jakub Šebela. Dorážející Kamil Svačinka byl ve správný čas na správném místě a na ukazateli skóre se zničehonic objevil stav 3:1.

Načaté Hanáky doklepl David Boško. Pětadvacet metrů od brány vybojoval míč, protáhl se mezi obránci a přízemní pravačkou s jistotou rozhodl. Hlavička Pavla Přidala o dvě minuty později na tom nic nezměnila. „Výhra je to důležitá, o tom žádná. Pořád ale máme na čem pracovat. V naší hře se objevuje spousta rezerv a nedostatků,“ nepodléhal sebemenší euforii trenérský asistent Rapotína Milan Stratil.

TJ Jiskra Rapotín : SK Haňovice 4:2 (1:1)

Branky: 2. Březina, 58. Matušík, 59. Svačinka, 68. Boško – 28. M. Němec (vlastní), 70. Přidal. Diváci: 68.

Rapotín: L. Hajtmar – B. Hudec, Střelec, Cejpek, M. Němec – Simon, Matušík, Havlas – Michal Kocourek, Březina, Boško. Střídali: 55. Šebela, 55. Svačinka, 84. D. Jurka.