Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Bez gólů to nepůjde

Rapotín sice začal aktivněji, jenže mu to s ohledem na průběžný stav bylo platné asi jako mrtvému zimník. Poprvé inkasoval hned v deváté minutě, kdy centr z pravé strany přistál u nepokrytého Obšila. Brankář Skýva si v nejhorší možnou chvíli vybral náhradní volno, proměnil se v nečinně přihlížejícího diváka a nechal se zaskočit tečovanou šmudlou, která spadala do kategorie chytatelných záležitostí.

Tlak hostujícího mužstva nedopadal na úrodnou půdu. Kocourek, Matušík i Havlas si nepotykali se střeleckou přesností a kvůli jalové koncovce vyšli gólově naprázdno.

Domácí forvard David Srněnský byl daleko úspěšnější. Ve 35. minutě mu dopomohla k proslavení chyba obránce Hrocha. Balón směřující do šestnáctky mohl jen stěží trefit hodnotnějším způsobem a bylo to 2:0.

Ofenzivní snaha rapotínského týmu neustupovala ani po přestávce. Podpořilo ji nedovolené zatáhnutí za záchrannou brzdu, k němuž sáhl „červenáček“ Vencálek. To už hosté prohrávali jen o gól, na startu druhé půle je vrátil do hry přesně umístěný křížný projektil v podání Davida Boška.

Jedinečnou příležitost ke srovnání stavu měl Tomáš Matušík. Po sražení spoluhráče Havlase se chopil penaltové exekuce, jenže s ní nenaložil optimálně. Vítězem nerovného souboje se stal brankář Michálek.

Ani Rapotín nedohrával v plném počtu. Po druhé žluté kartě si řekl o předčasné sprchování Michal Němec. „Místo, abychom vedli, necháme si ujet vlak. Góly, co dostáváme, jsou hrozně laciné. Na zvrat je pak většinou pozdě. Větší fotbalovost a lepší fyzička, která pro nás mluvila ve druhém poločase, stačila akorát na korekci nepříznivého stavu. V sobotu proti Leštině musíme nutně vyhrát,“ nabádal rapotínský asistent trenéra Milan Stratil.

SK Řetězárna Česká Ves : TJ Jiskra Rapotín 2:1 (2:0)

Branky: 9. Obšil, 35. Srněnský – 46. Boško. Diváci: 100.

Rapotín: F. Skýva – Hroch (46.Simon), Cejpek, M. Němec, Havlas – Šebela, Matušík, Žolda (46.D. Svoboda), Boško – Březina, Michal Kocourek.