Datum a čas konání: 21.4.2024 16:00
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Pět zápasů bez vítězství

Série zápasů, v nichž maletínští fotbalisté nevyhráli, se povážlivě natahuje. Další marný pokus podnikli v Rapotíně, kde se druhý bod přiděloval až po penaltové nadstavbě.

Velmi tenká může být ve fotbale hranice mezi gólovým úspěchem a neúspěchem. Potvrdila to sedmá minuta. Hlavička rapotínského Sivaniče do sítě nedoletěla a z následného protiútoku vyplynul faul, který nezůstal bez trestu. I když si strážce Skýva na trestný kop Berana z osmnácti metrů sáhl, balón mu s pomocí břevna zapadl do brány.

Opařený Rapotín hrál bez pohybu a v prvním poločase toho moc nepředvedl. A protože ani Maletín se nikam nehnal a myslel hlavně na bránění, diváky zvedl ze sedadel jediný moment. Konkrétně hlavička vyběhnutého gólmana Šikla za hranicí šestnáctky, po níž se otevřela jedinečná příležitost pro Michala Kocourka. Jeho pokus o lob ale mezi třemi tyčemi neskončil.

Hosté přijeli bez osmi absentujících fotbalistů a kromě lepšícího se soupeře museli bojovat s rychlým úbytkem sil. Možnosti domácího týmu byly daleko početnější, což ve finále sehrálo nemalou roli. S pomocí střídajících hráčů se podařilo rozpohybovat do té doby mdlou a nevýraznou hru a vadnoucího protivníka doslova uštvat. Nejpřínosnějším faktorem se ukázalo být nasazení agilního Boška, po jehož mravenčí práci v podobě získaného balónu srovnal na 1:1 Libor Havlas. Šiklovo svědomí mohlo být jen stěží čisté, se střeleckým pokusem z úhlu si měl poradit úplně jinak.

Tlak mocně finišujících hostitelů byl místy až drtivý. Jenže k ničemu převratnému nevedl. Možnosti Jankoviče, Boška a Kocourka se ve vítěznou trefu přetavit nepovedlo. „Naše aktivita ze druhého poločasu nepostrádala patřičnou úroveň. Kdybychom stejným způsobem odehráli celé utkání, jsem přesvědčený o tom, že by bylo rozhodnuto po devadesáti minutách,“ stál si za svým trenérský asistent Rapotína Milan Stratil.

„Silně improvizovaná sestava dokázala odolat náporu soupeře a vyválčila bod, který je pro nás malým vítězstvím,“ navázal na svého kolegu maletínský patriot Antonín Michalčák.

TJ Jiskra Rapotín : TJ Maletín 2:1pp (0:1) penalty 5:4

Branky: 53. Havlas – 7. D. Beran. Diváci: 80.

Rapotín: F. Skýva – Scheuter, B. Hudec, Cejpek, Havlas – Michal Kocourek, Hroch, M. Němec, Jankovič – Březina, Sivanič. Střídali: 46. Svačinka, 46. Boško, 61. Holomek, 69. Š. Hudec, 86. D. Svoboda.

Maletín: Šikl – Holovnych, Zaiets, Bayer, Pagáč – Dittrich, D. Beran, L. Michalčák, Kvasničák, Gronych – Havlík.