Datum a čas konání: 21.4.2024 16:00
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Filip Skýva vychytal v Náměšti výhru pro Rapotín

Úvod utkání nezastihl rapotínské v nejlepší pohodě, vstoupili do utkání vlažně s řadou nepřesností. Toho se snažili využít hostitelé. Nejprve to zkoušel křižnou střelou Elsner, jeho pokus uklidil pozorný Skýva na roh. Další dvě šance skryl v náručí. Míč do sítě za jeho záda dostal až hlavičkující Daňhel – gól však nebyl pro signalizovaný ofsajd uznán.

Teprve poté se dostali ke slovu i hosté, ovšem střely Březiny a Sivaniče těsně minuly cíl. Snažení domácích ukončil ve 35. minutě Petr Sivanič. Míč k němu doputoval, po ose Svačinka – Žolda – Březina, a on „angličanem“ o levou tyč rozvlnil síť za strážcem domácí svatyně - 0:1.

Na začátku druhého dějství chtěl Rapotín přidat výsledkovou pojistku. Sivanič však svojí pravačkou minul spojnici domácí branky, přímý volný kop Jankoviče kryl gólman a Kocourek taktéž z přímého volného kopu netrefil brankové zařízení.

Povedlo se to až v 65. minutě. U druhého rapotínského úspěchu si aktéři vyměnili role nahrávačů. Sivanič, kterého vyslal do brejku Žolda, přesně našel v pokutovém území Martina Březinu, ten zachoval klid, obtočil se kolem gólmana a pravačkou zasunul míč již do odkryté klece - 0:2.

Místo uklidnění však přišla obava o výsledek. V dalším průběhu utkání Rapotín totiž vypadl ze hry a domácí se toho snažili plně využít, hlavně aktivní Řípa, jehož jedovku z hranice šestnáctky v 72. minutě vyrazil, výtečný Skýva, pouze před sebe a dorážejícího Beneše na malém vápně srazil vracející se Michal Kocourek, hlavní arbitr ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil domácí Heil a poslal jej k pravé tyči, ke smůle rapotínských si Skýva, který vystihl směr, pouze na míč sáhl, ale nedosáhl – 1:2.

O deset minut později se k další samostatné akci opět nadechl rychlonohý Řípa. A když jeho padající list vytáhl bravurním skokem sluncem oslněný Skýva na rohový kop, stěhovaly se všechny důležité body do Rapotína.

SK Náměšť na Hané : TJ Jiskra Rapotín  1:2 (0:1)

Branky: 72. Heil (p) – 35. Sivanič, 65. Březina. Rozhodčí: Majer Pavel – Petrásek Jan, Hrbáček Adam.  Diváci: 170.

Rapotín: Skýva – Cejpek, Hudec, Havlas – Svačinka (46. Vyhlídal), Žolda (65. Hroch), Němec, Kocourek – Sivanič (85. Vejchoda), Boško (46. Jankovič) – Březina (81. Scheuter).