Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Rapotínská forma nabírá obrátky

Jak se zdá, fotbalový Rapotín se definitivně vzpamatoval z hráčského zemětřesení, které ho zasáhlo v letních měsících. Od základu obměněný tým je čím dál pevnější v kramflecích a se stále větší účinností reaguje na trenérskou kúru ordinovanou zkušeným „doktorem“ Ottou Jáněm. Po Leštině smetl z povrchu zemského i nevyzpytatelnou Konici.

Domácí fotbalisté po krátkém náporu soupeře pevně přebrali otěže a byli aktivnější, rychlejší a dobře kombinovali. Jáně postavil útočně laděnou základní sestavu a dobře udělal. Sázka na ofenzívu přinesla ovoce hned ve dvanácté minutě. Michal Kocourek si při rychlém brejku vykoledoval faul v pokutovém území a odpískanou penaltu proměnil Petr Sivanič.

Než se zaskočení hosté stačili důkladněji otřepat, znovu byli zatlačeni do pomyslného boxerského rohu. Po centru od Březiny se odraženého míče zmocnil Sivanič a dorážkou provedenou pravou nohou zaznamenal druhý gól svůj i celého týmu.

Jaloví Hanáci plnili roli neškodného komparzu. Ve 36. minutě předčil v důrazu jednoho z obránců agilní Martin Březina a umístěnou křížnou střelou zvýšil na 3:0.

I když se hostitelé za rozhodnutého stavu uspokojili a ve vysokém tempu kapánek polevili, také v méně výživné druhé půli zaskórovali jako první. Němec vybojoval u půlící čáry balón, poslal ho do běhu na Davida Boška a ten podél brankáře Vévody s definitivní platností spustil na konické hlavy ostře nabroušenou gilotinu.

Konice se zmohla na korekci až v 87. minutě. Při jedné z mála zdařilých akcí jí nechtěně píchl vkleče zasahující zadák Scheuter. Od něj odražený míč napral do sítě Martin Paš. „Jsme rádi, že jsme potvrdili důležité body z Leštiny. V neděli jedeme do Haňovic a uděláme tam všechno pro to, abychom se udrželi na vítězné vlně,“ sliboval za celé mužstvo asistent trenéra Milan Stratil.

TJ Jiskra Rapotín : Sokol Konice 4:1 (3:0)

Branky: 12. a 14. Sivanič, 36. Březina, 74. Boško - 87. Paš. Diváci: 250.

Rapotín: F. Skýva – Scheuter, B. Hudec, Cejpek, Havlas – Michal Kocourek, Vyhlídal, M. Němec, Boško – Březina, Sivanič. Střídali: 60. Svačinka, 71. Vejchoda, 77. Jankovič, 79. T. Hroch, 84. Žolda.