Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Rapotín doma udolal aktivní Želatovice, hosté nedali penaltu

Šest důležitých bodů v boji o záchranu vyválčili minulý týden fotbalisté Rapotína. Po čtvrteční dohrávce s Medlovem zvládli doma i nedělní zápas 22. kola krajského přeboru proti Želatovicím.

Naopak hosté mohou být po nedělním klání hodně smutní, přestože většinu času měli míč na svých kopačkách a domácího gólmana Šafáře donutili k několika těžkým zákrokům, domů se přesto vrací s nulou.

„Hráli jsme sice dobrý fotbal, byli lepším mužstvem, ale pouze jen po šestnáctku, chyběla nám větší agresivita, kterou naopak měli domácí, navíc Rapotín hrál účelně. My se delší dobu trápíme v koncovce, jsem schopní soupeře přehrávat, jenže nemáme nikoho, kdo by dostal míč do brány,“ mrzí želatovického kouče Pavla Hoška, jehož svěřenci stačili v Rapotíně zahodit i penaltu.

„K tomu jsem zklamaný i z výkonu rozhodčího, jsem přesvědčen, že prvnímu gólu Rapotína předcházel neodpískaný faul na našeho hráče, tato situace hodně ovlivnila další průběh utkání,“ dodává Pavel Hošek.

Ve 33. minutě zatáhl po předchozím sporném souboji s protihráčem Tomáš Indra míč až k bráně, dal pod sebe a Tomáš Maňka nadvakrát překonal želatovického gólmana.

Hosté mohli záhy odpovědět, když Stokláska z ostrého úhlu lízl tyčku rapotínské brány a později další pokus hostů odvracel domácí brankář Šafář na roh.

V posledních vteřinách první půle naopak znovu udeřilo na druhé straně, po brejku vybojovali rapotínští fotbalisté rohový kop, který rozehrál Tomáš Maňka a ve skrumáži v šestnáctce se nejlépe zorientoval zakončující Marcel Holomek – 2:0.

I druhou část však odstartovali daleko aktivněji hosté a hra se odehrávala hlavně před rapotínským vápnem, v 60. minutě pak po faulu Holomka zahrávali svěřenci Pavla Hoška pokutový kop, jenže Lukáš Kovařík namířil svou střelu pouze do břevna.

Tlak Želatovic přesto pokračoval, domácí defenziva v čele s gólmanem ale fungovala bezchybně. V 69. minutě navíc mohl definitivně potvrdit rapotínskou výhru Tomáš Indra, po jehož úniku z levé strany odvraceli hosté do bezpečí míč směřující do odkryté klece.

Pojistku tak nakonec přidala Jiskra o deset minut později, kdy utekl po pravé straně Marcel Holomek, kousek od rohového praporku se zbavil protihráče, podél brankové lajny přihrál volnému Janu Nemethovi, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku – 3:0.

Naopak definitivní zmar hostů dovršil v 88. minutě neúspěšný exekutor penalty Lukáš Kovařík, jenž se ocitl úplně sám před Šafářem, svou střelu po zemi ale poslal těsně vedle vzdálenější tyče.

„Pro nás to byl další důležitý zápas, neboť soupeř byl v tabulce pod námi, takže takový souboj o šest bodů. Podobně jako ve čtvrtek jsme chtěli hrát zodpovědně zezadu a snažit se o rychlé brejky, což se nám dařilo, do poločasu jsme dali dva góly a zároveň neinkasovali,“ těší trenéra Rapotína Romana Maňku.

„Ve druhé půli už to byl z naší strany jen boj a pohledný fotbal šel stranou, ale hráli jsme prostě takticky na ty tři body, cíl jsme tedy splnili,“ doplnil Roman Maňka.

TJ Jiskra Rapotín – FC Želatovice 3:0 (2:0)

Branky: 33. Maňka, 45. Holomek, 79. Nemeth. Rozhodčí: Perutka - Přikryl, Habermann. ŽK: Z. Horák, Vicenec, Nemeth – Němec. Diváci: 186.

Rapotín: Šafář – Vicenec, B. Hudec, Michal Kocourek, Z. Horák, Šlesinger – Maňka, Martin Kocourek – Holomek (84. Mošonec), Indra, Nemeth (80. Max). Trenér: Roman Maňka.

Želatovice: Bělík – Petráš (80. Jemelka), Zehnálek (46. Zavadil), Dlouhý, Skopal – Stokláska (71. Tomek), Matušík, Němec, Calábek, Čtvrtníček – Kovařík. Trenér: Pavel Hošek.

Autor: Miroslav Pergl