Datum a čas konání: 21.4.2024 16:00
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Rapotín neudržel vedení, mladý strážce Skýva se dvakrát červenal

Druhý zápas na turnaji v Mohelnici, druhá remíza 2:2. Fotbalisté Rapotína po úvodní dělbě s Maletínem sehráli solidní partii s účastníkem krajského přeboru. Po otevírací půlhodině ji měli rozehranou na vítězství.

Probíhala teprve osmá minuta. Po vysunutí od Hudce utekl litovelské obraně rychlík Šebela, jenž podél bezmocného brankáře otevřel skóre – 1:0.

Podruhé se měnilo za asistence Matušíka. Ten našel ve velkém vápně neuhlídaného Kobzu, jehož jednoduché „ťuknutí“ pravačkou dostalo Hanáky do ještě větších nesnází.

Vylízali se z nich za nechtěné asistence rapotínského gólmana Filipa Skývy. Ještě předtím, než mu vypadl míč z rukavic při chytatelném pokusu z hranice šestnáctky, zvyšoval na 3:0 opět Šebela. Tomu ale tentokrát nebylo přáno, radost mu překazil nad hlavu zvednutý praporek pomezního arbitra. Mával se ofsajd.

Skýva nemohl mít čisté svědomí ani za dalších pět minut. Po malé domů tak dlouhou váhal, až ho „zbavil starostí“ atakující protihráč. Druhý gólový dáreček posunul průběžný stav do remízové podoby.

Po přestávce se na další úpravy čekalo marně. Rapotín měl mírně navrch a při dvou možnostech aktivního Šebely nebyl daleko od toho, aby si přivlastnil lajdácky promrhaný náskok. Tři minuty před vypršením základní hrací doby se mohl stát oslavovaným hrdinou dorostenec David. Ve vápně se šikovně uvolnil a smolně orazítkoval tyč. Chybělo několik decimetrů! „Přes pojídání náročných tréninkových dávek, k nimž docházelo v předchozích dnech, jsme podali velmi dobrý výkon. Konečně jsme měli k dispozici více hráčů a mohli zkoušet různé formy rozestavení. Zatím nás výsledkově sráží zbytečné chyby a školácká zaváhání,“ mrzelo rapotínského asistenta trenéra Milana Stratila.

TJ Jiskra Rapotín : Tatran Litovel 2:2 (2:2)

Branky: Šebela, M. Kobza.

Rapotín: F. Skýva – B. Hudec, Neuman, Cejpek, Štěpán – Draňa, Juráš, Jankovič – M. Kobza, Matušík, Šebela. Střídali: Vejchoda, Scheuter, Sivanič, David.