Datum a čas konání: 21.4.2024 16:00
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Bohdíkov šokoval „profesionály“ z Olešnice! Pomohl nejen sobě, ale i vedoucímu Rapotínu

V Olešnici se narodil výsledek, který vyvolal pozdvižení. Fotbalisté Bohdíkova dokonale zaskočili zápasového favorita a šokujícím skalpem pomohli nejen sobě, ale i vedoucímu Rapotínu.

Tabulkový lídr se mezi 18. a 28. minutou blýskl snovým úsekem hry ve znamení obrovské ofenzivní fantazie. Byl to koncert se vším všudy. Spustil ho Libor Havlas, jenž se jako obránce vydal na útočné dobrodružství. V šestnáctce se účinnou kličkou zbavil protihráče před sebou a bezpečně zavěsil.

Hostům se v těchto chvílích dařilo všechno, na co sáhli a do čeho kopli. Ve druhém případě se ujala levačka Kamila Svačinky, ve třetím dopadl na úrodnou půdu trestný kop Davida Boška. Míč vyslaný z jeho kopačky nechtěně nadzvedl mimo dosah svých týmových parťáků smolař Karas. Ukázkový „vlastňák“!

Rapotín mohl být v laufu. Jenže se komfortním náskokem nechal ukolébat a uspat. Hlubočky nerezignovaly a po faulu Juráše v pokutovém území vykřesaly naději zužitkovanou penaltou.

Ještě větší drama se rozhořelo od 39. minuty. Boško nepovedenou hlavičkou namazal balón proti noze Ferenčíkovi, jehož pohotová rána bez přípravy se změnila v luxusní záležitost. Ostře trefený míč přistál ve vinklu.

Ve druhém poločase hrála hlavní prim nervozita podpořená neschopností útočících letek vyzrát na oba brankáře. Urodilo se pouze jednou. Na konci zdařilé kombinace v podání Hanáků bylo přesné zakončení Matěje Krbečka.

V pozápasové penaltové loterii selhal jediný střelec. Byl jím kapitán domácího celku Marek Goldscheid. Leopardím skokem ho zarmoutil Lukáš Hajtmar. „Je potřeba, abychom se z průběhu dnešního utkání poučili. Když jsme vedli 3:0, nesprávně jsme si mysleli, že je zápas rozhodnutý. Hlubočky ukázaly kvalitu, nejsou to žádní nazdárci. Oboustranně se hrál pohledný fotbal, který byl dramatický až do poslední minuty,“ vrátil se do víru dění rapotínský asistent trenéra Milan Stratil.

FK Hlubočky : TJ Jiskra Rapotín 3:3 (2:3), 4:5 na penalty

Branky: 35. Pudil, 39. Ferenčík, 71. Krbeček - 18. Havlas, 25. Svačinka, 28. Karas (vlastní). Diváci: 183.

Rapotín: L. Hajtmar – B. Hudec, Juráš, Cejpek, Havlas – Draňa, Matušík, Boško – Svačinka, Březina, Michal Kocourek. Střídali: 71. Š. Hudec, 84. D. Scheuter.