Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Rapotín smutní navzdory dalšímu penaltovému vítězství

Vypadá to, že dny rapotínských fotbalistů v přeboru Olomouckého kraje jsou sečteny. Jiskra sice zvítězila podruhé za sebou na penalty, když v neděli předčila Dolany. Přesto se musí začít smiřovat s pádem do nižší ligy.

V případě, že krajský přebor opustí trojice nejhorších týmů soutěže, už není naděje Rapotína ani teoretická. Na nesestupové příčky aktuálně ztrácí sedm bodů, přičemž do konce ročníku mu zbývají odehrát dvě střetnutí.

„Dva body z dnešního zápasu neberu jako úspěch, hratelné byly všechny tři,“ nezastíral rapotínský kouč Roman Maňka. „Hráli jsme dobře zezadu a v nastavení, během 91. minuty, dokonce dali vedoucí gól. Jenže hned z následného výkopu Dolany srovnaly, to je pak těžké,“ lamentoval.

Jiskra těsně po startu vedla dokonce 2:0, slepené branky v 15. a 17. minutě zaznamenali Tomáš Indra s Petrem Morongem. Leč se závěrečným hvizdem světelná tabule stejně ukazovala smírné skóre 3:3. Penalty patřily Rapotínu, stejně jako při nedávném derby proti Dubicku.

„Vypadá to, že z naší ligy budou padat tři mančafty, tím pádem sestoupíme,“ uvědomoval si Maňka. „I proto mě mrzí ztráta dnešního jednoho bodu, mohli jsme mít aspoň teoretickou naději.“

Domácím naopak zisk jednoho bodu velmi pomohl. Vyrovnaly se totiž ostatním mančaftům bojujícím o záchranu v lize. Nad propastí jich visí hned několik. Kromě Dolan také Dubicko, Zábřeh, Všechovice a Černovír. Jistotu nemají ani Velké Losiny.

FC Dolany – TJ Jiskra Rapotín 3:4 (1:2), 3:5 po penaltách

Branky: 34. Liška, 51. Smítal, 92. Pírek – 15. Morong, 17. a 91. Indra. Rozhodčí: Pospíšil – Štětka, Šteier. ŽK: Pírek – Mošonec.

Dolany: Chlanda – Kubeček ,Vrána, Kvapil, Liška, Hrabálek, Pekař, Smítal, Bergmann (80. Pírek), Grézl, Doubrava.

Rapotín: Hajtmar – Hudec, Mošonec, Šlesinger, Kocourek, Horák, Hymr, Morong (89. Žerníček), Valenta, Indra, Hudec (64. Vacátko).