Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Šumperští fotbalisté nasázeli Rapotínu devítku

Mužstvo FK Šumperk si v přípravě poslední dobou užívá gólové hody. Minulý víkend smazalo Jeseník 7:2, nyní v pohodě zvládlo i další derby. Na umělé trávě rozstřílelo Rapotín 9:0.

Svěřenci Bohdana Hecla se původně měli utkat s olomouckým Černovírem, ten ale pro rozsáhlou marodku klání odřekl.

Šumperským se nicméně podařilo dojednat náhradního soupeře, a to nedaleký Rapotín, hrající krajský přebor.

„Vypadl nám sice kvůli zdravotním komplikacím hráčů Černovír. Ale Rapotínští jsou na tom kvalitativně hodně podobně, takže to nehrálo roli. I náš dnešní soupeř měl problém s nemocemi, my taky neměli kompletní sestavu, bylo nás dvanáct. Hlavně jsem rád, že se hrál aspoň nějaký zápas,“ řekl těsně po zápase šumperský trenér Bohdan Hecl.

Domácí od začátku potvrzovali, že jsou favoritem. Jiskra si už v 8. minutě dala vlastní gól, načež udeřili Rozsíval, Nimrichtr, Bernard a Šinogl. Hráči v černých dresech nesli do druhého poločasu úctyhodný náskok 5:0.

Po výměně stran navíc úřadovali dál. Filip Rozsíval skóroval podruhé, stejně tak dvě přesné trefy oslavil Dostál, přidal se Olejník.

Šumperk porazil Rapotín jednoznačně 9:0 a dotáhl k vítěznému konci i další přípravné utkání.

„Úroveň zápasu nebyla bůhvíjaká, ale Rapotín měl v sestavě i dorostence, takže to pro něj nebyla jednoduchá situace. Dali jsme góly a kluci si zaběhali, střetnutí splnilo svůj účel,“ hodnotil kouč Šumperku.

Další mač FK Šumperk sehraje v sobotu 24. února od 12 hodin. Na domácí umělce vyzve Rýmařov.

FK Šumperk – TJ Jiskra Rapotín 9:0 (5:0)

Branky: 8. vlastní gól (Rapotín), 15. a 52. Rozsíval, 30. Nimrichtr, 41. Bernard, 45. Šinogl, 57. a 90. Dostál, 65. Olejník.

Autor: Martin Schwarz