Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Rapotín překvapil na hřišti holické rezervy

Před utkáním by na výhru Rapotína na hřišti druhého týmu tabulky asi nikdo nesázel.

Družina trenéra Romana Maňky však předvedla disciplinovaný a taktický výkon. Zaslouženě tak získala podruhé v řadě venku další tři cenné body.

Do nedělního dopoledního zápasu naskočili aktivněji domácí fotbalisté a Rapotín s defenzivní taktikou hranou na brejky se do útoku dostával pouze sporadicky.

Zformovaná defenziva si však neodpustila individuální chyby, které mohli potrestat holičtí Starý či Stoklasa. Skvělou práci poté pro hosty odvedl gólman Hajtmar, který oba pokusy kryl. Ten druhý s pomocí pravé tyče.

Gólem do šatny skončila akce ze 41. minuty. Štěpán Hudec zatáhl po lajně balón, jeho tečovaný centr pustil Tomáš Maňka k nabíhajícímu Jakubovi Hymrovi, ten krátkou kličkou obešel obránce a pravačkou z hranice velkého vápna nedal strážci domácí svatyně Kubicovi šanci - 0:1.

Od 73. minuty, kdy se při obranném zákroku nešťastně zranil Horák a střídačka hostů již zela prázdnotou, musel Rapotín dohrávat pouze v deseti.

Domácí chtěli této početní výhody patřičně využít k vyrovnání a začali se tlačit stále více dopředu. Štěstěna ovšem přála hostům. Střelecké pokusy Kročila či Krumpolce minuly svůj cíl a skončily mimo.

V 82. minutě se na polovině hřiště nadechl k samostatnému výpadu rapotínský kapitán Indra, jeho úmysl pojistit vedení mu však nevyšel.

Minutu před koncem základní hrací doby se podařilo domácímu Starému hlavou dopravit míč za záda gólmana Hajtmara, gól však nebyl pro signalizovaný ofsajd uznán. Při dalším pokusu o vyrovnání vyhořel již v nastaveném čase hlavou střílející Žůrek.

1. HFK Olomouc B - TJ Jiskra Rapotín 0:1 (0:1)

Branka: 41. Hymr. Rozhodčí: Machala – Kološ, Habermann. ŽK: Hajtmar (R). Diváci: 68.

1. HFK: Kubica – Krumpolc (75. Henkl), Drmola, Havlas, Foukal – Kročil (68. Doseděl), Němec (46. Holešinský), Spurný, Starý – Žůrek, Stoklasa. Trenér: Jiří Derco.

Rapotín: Hajtmar – B. Hudec, Michal Kocourek, Horák, Holomek, Vicenec – Š. Hudec, Indra, Šafář (71. Valenta), Maňka – Hymr. Trenér: Roman Maňka.