Datum a čas konání: 21.4.2024 16:00
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Rapotín padl, sedmi gólová přestřelka patřila Dolanům

Na hřišti Rapotína se v rámci krajského přeboru v neděli hrálo důležité utkání o šest bodů. Domácí fotbalisté v něm dvakrát vedli, ale nakonec se z vítězství radovali šťastnější hosté z Dolan.

První gól utkání na sebe nenechal dlouho čekat. Než se Hanáci stačili rozkoukat, už prohrávali. Ve 2. minutě Štěpán Hudec zatáhl po lajně míč a jeho centr od rohového praporku si nešťastným zákrokem srazil do vlastní sítě Hradil.

Dolany však dokázaly za pouhé tři minuty otočit skóre. Nejprve ve 12. minutě Kvapil vysunul Čapka a ten na dvakrát překonal domácího gólmana Hajtmara. Poté vyslal do šestnáctky stejného hráče Kubeček a stav utkání se měnil již potřetí během necelé úvodní čtvrthodiny.

Rapotín přesto bleskový obrat skóre nesrazil do kolen, domácí naopak přidali na tempu a pomocí rychlých kombinací se dostávali na dostřel brankáře Dolan.

Ve 28. minutě se k míči ve velkém vápně soupeře dostal Jiří Bartoník, jeho první střelu ještě gólman vyrazil, ale na dorážku byl již krátký - 2:2.

Ve 34. minutě se misky vah opět převrátily na stranu Rapotína. Štěpán Hudec po vysutí Draňou zatáhl míč, centrem na malém vápně našel Jakuba Hymra, který se nemýlil.

Domácí fanoušky těsně před půlkou opařila hrubka brankáře Hajtmara, který za svá záda pustil z levé strany centrovaný míč Doubravy a opět bylo srovnáno.

Do druhého poločasu pak vstoupili aktivněji rapotínští fotbalisté. Jenže nepřesná rozehrávka s chybějící finální fází mařila jejich snahu o vstřelení vítězného gólu.

Co se nepovedlo domácím, se podařilo hostům v 63. minutě. K přímému volnému kopu se postavil Kvapil a jeho projektil zastavila až síť domácí branky – 3:4.

V závěru vsadila Jiskra všechny síly do útoku. Ale po minelách Šafáře, hlavičkujícího Indry a nedůrazného Hymra, jí zůstaly pouze oči pro pláč.

TJ Jiskra Rapotín - FC Dolany 3:4 (3:3)

Branky: 2. Hradil (vlastní), 28. Bartoník, 34. Hymr – 12. a 15. Čapek, 43. Doubrava, 63. Kvapil. Rozhodčí: Samek – Bartuněk, Dorušák. ŽK: Martin Kocourek - Čapek. Diváci: 100.

Rapotín: Hajtmar - Draňa, Martin Kocourek, Holomek, Mrázek – Š. Hudec, Indra, Pham The (56. Šafář), T. Maňka – Hymr (81. Žerníček), Bartoník (72. Vicenec). Trenér: Roman Maňka.

Dolany: Chlanda – Kubeček, Hradil, Jíša, Vrána, Hrabálek – Doubrava, Kvapil (90. Pekař), Bergmann, Liška - Čapek. Trenér: Jiří Navrátil.

Autor: Bc. Milan Stratil