Datum a čas konání: 21.4.2024 16:00
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Winkler Tomáš - Svoboda Radek, Mašek Marek

Oslabený Rapotín na body nedosáhl, prohrál v Želatovicích

K dalšímu utkání krajského přeboru zajížděli fotbalisté Rapotína do Želatovic. Pro úvodní jedenáctku nemohl trenér Roman Maňka počítat hned s několika hráči základní sestavy.

Doma zůstali zraněný Vicenec, nemocní Valenta se Štěpánem Hudcem, pracovní povinnosti si plnil Holomek a mezi náhradníky zůstal zdravotně indisponovaný kapitán Indra.

Od úvodního hvizdu tedy v záložní řadě dostal příležitost mladíček Jiří Bartoník. Rapotín utkání začal v rozestavení 4-5-1, na domácí vyrukoval s vyčkávací taktikou před svou šestnáctkou a presinkem na jeho polovině.

Opatrně rozehrával své akce a snažil se přes obranu domácích nakopávat dlouhé centrované míče, bohužel pro hosty do „země nikoho“. Na rapotínských hráčích byla znát nesehranost záložní řady při tvoření hry směrem dopředu.

S přibývajícím časem se aktivita přestěhovala na kopačky želatovických fotbalistů, kteří se dostávali přes rychlé kombinace na jeden dotek a s pomocí centrovaných míčů, do šestnáctky před brankáře Hajtmara, jenž musel několikrát hasit zaváhání svých spoluhráčů při střelách Zehnálka, Čtvrtníčka nebo Jemelky.

Všechno vycházelo až do 24. minuty, kdy se poprvé měnilo skóre. U brankové čáry se nechal diskutabilním zákrokem odzbrojit Michal Kocourek a želatovický centrovaný míč se po odrazu dostal na hranici pokutového území k nabíhajícímu Michalu Calábkovi - 1:0.

O šest minut později to bylo už 2:0, ve středu pole vybojoval míč Čtvrtníček, nahrávkou dopředu uvolnil Ladislava Dlouhého, který bez rozmýšlení nedal marně se natahujícímu gólmanovi Hajtmarovi šanci.

Rapotín se pak v prvním dějství k přímému ohrožení strážce domácí svatyně nedostal.

Po přestávce šla útočná hra Rapotína nahoru. Snažení o vysunutí do brejku Indry či Hymra skončilo v ofsajdové pasti Želatovic. Ovšem ani gólman Hajtmar nezůstával bez práce, svoje umění musel ukázat při střelách Zapletala a Čtvrtníčka.

Nedáš dostaneš, platilo v 62. minutě, nejprve Indra z malého vápna poslal centrovaný míč Mošonce podél domácí branky do autu, pak se Želatovice dostaly rychlou rozehrávkou do brejku a z pravé strany centrovaný balón Ondrouška rybičkou uklidil zcela volný Ladislav Dlouhý do sítě na 3:0.

Hosté si individuálními chybami koledovali o větší gólový příděl. Jednu z nich mohl potrestat Zehnálek, jeho střelu z branky vytlačili společnými silami Hudec s Hajtmarem na roh.

Zažehnat další pochybení v obranné hře hostů se ovšem nepovedlo v 74. minutě. Do centrovaného míče Matušíka se opřel Ondroušek – 4:0.

Želatovice uspokojené dostatečným náskokem polevily v koncentraci a pustily rapotínské fotbalisty v 78. minutě do ojedinělé útočné akce. Tomáš Indra zatáhl míč po levém křídle, centrem našel Zdeňka Horáka a ten skluzem vymazal čisté skóre domácího gólmana Čecha - 4:1.

FC Želatovice – TJ Jiskra Rapotín 4:1 (2:0)

Branky: 24. Calábek, 30. a 62. Dlouhý, 74. Ondroušek David - 79. Horák. Rozhodčí: Sedláček - Perutka, Kopecký. ŽK: Čtvrtníček, Ondroušek – Michal Kocourek. Diváci: 94.

Rapotín: Hajtmar – B. Hudec, Strnad, Michal Kocourek, Mošonec – Maňka, Horák, Bartoník, Martin Kocourek (46. Indra), Šlesinger (70. Šafář) – Hymr. Trenér: Roman Maňka.

Autor: Bc. Milan Stratil