Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Derby rozhodla produktivita, Velké Losiny vezou tři body z Rapotína

Šlágrem víkendových zápasů krajského přeboru bylo bezesporu derby mezi fotbalisty Rapotína a Velkých Losin. Očekávaný duel přilákal v neděli více než pětistovku diváků.

V rapotínském fotbalovém stánku se servíroval rychlý a útočný fotbal, který se musel fanouškům obou klubů líbit. V konečném zúčtování se radovali fotbalisté Velkých Losin, kteří svého rivala předčili lepší produktivitou.

„S výsledkem panuje velká spokojenost, uspěli jsme v derby, navíc se nám podařilo dát tři góly druhé nejlepší obraně v soutěži, toho si nesmírně cením,“ prozradil spokojeně kouč Velkých Losin Jiří Mika.

„Oproti poslednímu vzájemnému utkání se nám tentokrát podařil vstup do zápasu, snažili jsme se hrát pozorně ze své poloviny a nechali jsme hrát soupeře, vyšly nám nacvičené standardní situace, dobře jsme si plnili taktické pokyny a předvedli příkladné nasazení,“ uvedl dále Jiří Mika.

Do utkání sice vstoupili aktivněji rapotínští fotbalisté, kteří se snažili pomocí dlouhých nákopů dostat do brejků a ohrozit tak brankáře hostů Hatalu. Jejich snažení ovšem končilo na dobře zformované losinské obraně, která je nepustila dál než po velké vápno.

Ve 4. minutě po odvráceném ataku rapotínských se hosté poprvé dostali před brankáře Šafáře a hned z toho byla branka. Po zpětné nahrávce od Marka Žídka otevřel skóre zápasu Jan Mičunda – 0:1.

V dalším průběhu prvního dějství se střídaly šance na obou stranách. Rapotín se snažil vymazat jednobrankové manko, ovšem střely Maňky po přiklepnutí Valenty, Indry z malého vápna či Valentova rána ze dvaceti metrů v síti neskončily. Později se neujala ani hlavička Holomka.

Velké Losiny ve snaze o navýšení svého hubeného náskoku využívaly dlouhého autového vhazování, díky němuž se dostávaly do nebezpečné blízkosti domácí svatyně, ale ani Žídek či Hegner se gólově neprosadili.

A když ve 38. minutě nastřelil rapotínský Valenta přímo z rohového kopu pouze tyč, skončila první půle nejtěsnějším rozdílem ve prospěch hostů.

Na začátku druhého poločasu zavelel k útoku na vyrovnání domácí kapitánIndra, jenž střelou z rohu malého vápna vyzkoušel pozornost losinského gólmana, ten však jeho pokus kryl.

Rapotín neúspěšně pokračoval v dobývání losinské obrany a přitom zapomínal na zadní vrátka. Ve 48. minutě toho mohl po chybě gólmana Šafáře, jenž neudržel centrovaný míč, využít Žídek. Ke spokojenosti domácích fandů ale střílel nad.

O osm minut později se k domácím obrátilo štěstí zády, po střele Jana Garguláka se musel podruhé v utkání měnit stav na ukazateli skóre – 0:2.

V posledních deseti minutách Rapotín přidal na tempu a byla z toho šance Maňky v 82. minutě, který však na dvakrát nedal. Jeho první střelu vyrazil gólman Hatala před sebe a dorážkou trefil pouze vzdálenější tyč.

V 86. minutě hosté využili otevřené obrany domácích a pojistili si tři body za vítězství v prvním vzájemném derby letošního krajského přeboru.

Hegner vybojoval ve středu pole míč, vyslal do šestnáctky Kováče, který obstřelil gólmana Šafáře a dal výsledku definitivní podobu na 0:3.

„Byli jsme sice podle mě lepší ve hře i na míči, vytvořili jsme si i více gólovek, bohužel jsme žádnou nedokázali proměnit a to byl celý kámen úrazu v tomto utkání,“ konstatoval smutně Roman Maňka, trenér Rapotína.

„Máme pět šest opravdu vyložených šancí, ale špatně je vyřešíme. Naši střelci zkrátka zavřou oči a vypálí do rukou gólmana, který to bez problémů chytí. Měli jsme se spíš snažit brankáře obstřelit či zkusit uspět se střelou po zemi,“ litoval špatné koncovky Roman Maňka.

„Zkrátka šance byly, ale nic nedáme, soupeř se pak dostane před naši bránu a prosadí se, což ho samozřejmě dostává na koně a nás takové momenty naopak sráží psychicky dolů. Prostě rozhodlo, že jsme selhali v koncovce, soupeř byl produktivnější,“ dodal závěrem Roman Maňka.

TJ Jiskra Rapotín – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 0:3 (0:1)

Branky: 4. Mičunda, 56. J. Gargulák, 87. Kováč. Rozhodčí: Konečný - Kološ, Janáček. ŽK: Vicenec, Valenta, Martin Kocourek – Kupčík, Kováč. Diváci: 540.

Rapotín: Šafář – B. Hudec, Michal Kocourek, Strnad (86. Draňa), Holomek (86. Bartoník) – Valenta (46. Š. Hudec), Maňka, Vicenec (74. Pham The Huynh Duc), Martin Kocourek – Hymr (74. Nemeth), Indra. Trenér: Roman Maňka.

Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, J. Gargulák, Kupčík (88. Ondráček), Nýdecký – Kobza (46. Trunkát), Žák, Bureš (86. Pecháček), H. Hegner – Mičunda (46. Kováč), Žídek (72. Jankovič). Trenér: Jiří Mika.

Autor: Bc. Milan Stratil, Miroslav Pergl