TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
TJ Jiskra Rapotín, z.s.
www.fotbalrapotin.cz

Příští zápas

TJ Jiskra Rapotín z.s. vs SK Bělkovice-Lašťany..

Datum a čas konání: 22.9.2018 15:30
Místo: Rapotín, tráva
Rozhodčí: Dorušák Jiří - Zemánek Pavel, Štěpán Matěj

Vrabci štěbetali marně, Maňka v Rapotíně zůstává

Vrabci štěbetali marně, Maňka v Rapotíně zůstává

Docela často si o tom štěbetali vrabci na střeše. O čem? Že by dlouhá mise hlavního kouče Romana Maňky ve fotbalovém Rapotíně mohla skončit. I když se říká, že na každém šprochu pravdy trochu, k žádné změně nedojde. Zkušený odborník už připravuje svůj tým na druhý rok v krajském přeboru.

Má s ním na co navazovat. Rapotínský nováček si s velkou výzvou poradil velmi obstojně a při premiérovém putování nejvyšší krajskou soutěží se bez problémů zachránil. „Trenér Maňka zůstává na další sezónu,“ potvrdil předseda klubu Bohuslav Hudec starší. „Znovu se budeme chtít hlavně udržet. A také se mírně posílit a pokud možno navázat na jarní výsledky. Ideální by bylo, kdybychom se pohybovali ve vyšších patrech průběžného pořadí a sympatickým herním projevem bavili fanoušky. Naše vize je založená na snaze vychovávat mladé odchovance z mládežnických kategorií tak, aby mohli postupně přecházet do mužského áčka,“ nastínil Hudec.

Ze začátku uplynulého ročníku měl obavy. „Byl pro nás dost netypický, protože jsme prvních pět zápasů kvůli dostavbě stadiónu hráli venku. Další nepříznivý fakt představovalo plánované snížení počtu účastníků z šestnácti na čtrnáct. Do poslední chvíle nebylo jasné, kolik bude padat mužstev. Provázela nás četná zranění, naše výkony byly nevyrovnané. Na jaře jsme i díky příchodu brankáře Maxe započali vítěznou sérii a ze sestupových příček se posunuli do středu tabulky. Konečné deváté místo považujeme za úspěch,“ bilancoval při ohlédnutí zpátky rapotínský boss.

Po sportovní stránce ho nejvíce nadchly v odvetné fázi ukořistěné skalpy okresních rivalů z Velkých Losin a Zábřeha. „Také se nám podařilo stabilizovat zázemí v klubu. Náš sportovní areál momentálně patří k nejlepším v krajském přeboru. V neposlední řadě nás těší přízeň fanoušků, která se neomezuje pouze na domácí zápasy,“ nezapomněl na podporu věrných příznivců velký fotbalový nadšenec.

V Rapotíně jsou na dobré cestě, vyhráno ale zdaleka nemají. „Nejvíc nás trápí šířka hráčského kádru. Jakmile nám vypadlo několik marodů kvůli zranění, hned to bylo znát. Ideální nebyla ani účast na trénincích, kde nás limitovaly studijní a pracovní povinnosti,“ uvedl Hudec.

Jak sám prozradil, oddílový management se dívá po posilách. Ve hře jsou příchody nových tváří nejen z regionu, ale i z jiných okresů. „Je to otevřená otázka, nic není definitivní. Zatím můžu říct jen to, že realizační tým zůstává minimálně do konce podzimní sezóny beze změn,“ prohlásil v opatrnějším duchu.

Emotivně založený „direktor“, který každé utkání hodně prožívá, dělá se svým štábem všechno pro to, aby se návštěvníci rapotínského stánku cítili co možná nejpříjemněji. „Máme zájem, aby na fotbal v Rapotíně chodilo co nejvíce diváků. Proto už probíhá čilý stavební ruch a v prostoru před stadiónem se buduje parkoviště pro 48 míst. Areál bude oplocen a místo stávajícího tenisového kurtu se postaví víceúčelové hřiště s umělým povrchem a osvětlením. Dalším posunem je nové ozvučení a zbudování dřevěných zahradních setů s venkovními stoly a lavicemi,“ pochlubil se Bohuslav Hudec s pozitivními novinkami.    

Působení na nejvyšší krajské úrovni si nemůže vynachválit. Rapotín se dostal do vybranější společnosti, kde je k mání větší kvalita a silnější soupeři. „Největší rozdíl vidím v taktice, efektivitě při využívání šancí a především v rychlosti a důrazu. Tedy ve všech aspektech nutných pro moderní fotbal. Propast v zásadních ohledech je mezi jednotlivými soutěžemi daleko větší, než když jsme šli nahoru z I. B třídy,“ stál si za svým oddílový šéf. 

 

 

Diskuze

Tabulka

1. TJ Sokol Bohuňovice z.. 7 20:4 20
2. Fotbalový klub.. 7 28:6 18
3. FK Bohdíkov z.s. 7 11:5 17
4. SK Chválkovice z.s. 7 21:6 16
5. TJ Maletín z.s. 7 19:10 13
6. TJ Jiskra Rapotín z.s. 7 12:14 11
7. SK Bělkovice-Lašťany.. 7 16:20 11
8. Sokol Konice s.r.o. 7 12:12 10
9. SK Haňovice z.s. 7 7:12 10
10. SK Paseka z.s. 7 14:18 6
11. TJ Sokol Troubelice 7 15:25 6
12. SK Řetězárna Česká.. 7 2:17 4
13. SK Náměšť na Hané z.s. 7 7:18 3
14. TJ Sokol Leština z.s. 7 8:25 2

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Haňovice z.s.
TJ Jiskra Rapotín z.s.
3:0
Podrobnosti

Střelci týmu

4 góly

David Boško

4 góly

Petr Sivanič

3 góly

Martin Březina

1 gól

Michal Němec

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 36820
Posledních 30 dnů: 1840 | Posledních 7 dnů: 466 | Poslední den: 45

© 2018 TJ Jiskra Rapotín, z.s. | Všechna práva vyhrazena | fotbal.rapotin@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne