Příští zápas

TJ Sokol Bělotín, z.s. vs TJ Jiskra Rapotín, z.s.

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Gól v první minutě, vlastňák a penalta, zápas s Hněvotínem se Rapotínu nepovedl

Nepovedený začátek stál rapotínské fotbalisty výsledek proti Hněvotínu. O vítězi sobotního utkání pak bylo rozhodnuto již během prvního poločasu, v němž hosté nekompromisně trestali domácí chyby.

Celek Jiskry si tedy připsal na vlastním hřišti již druhou jasnou porážku v řadě, když před týdnem padl 0:4 se Šternberkem, nyní dospělo skóre do podoby 2:5.

Potíže museli domácí řešit ještě před úvodním výkopem, když se Rapotínu při rozcvičce zranil Jan Nemeth a kouč Roman Maňka tak musel na poslední chvíli změnit základní sestavu.

„Už tento smolný moment měl možná vliv na náš špatný vstup do utkání, kdy jsme trochu zaspali a působili nekoncentrovaným dojmem,“ prozradil úvodem Roman Maňka.

Hned v 1. minutě Hněvotín udeřil do otevřené obrany Rapotína, aby si o chvíli později dali domácí po standardce soupeře vlastní gól.

Ve 25. minutě Michal Kocourek snížil a odčinil tak svůj předchozí „vlastňák“, Jiskra se rázem dostala zpět do hry, jenže vlastní hrubkou se později opět srazila do kolen.

„Zavinili jsme penaltu, kterou hosté znovu odskočili a těsně před přestávkou jsme inkasovali počtvrté. Tady už měli kluci hlavy dost dole, přesto jsem se snažil mužstvo ještě vyhecovat k tomu, abychom i s takto nepříznivým stavem zkusili něco udělat,“ prozradil dále Deníku trenér Rapotína.

Ve druhé půli se mu jeho záměr částečně podařil a domácí celek si dokázal vytvořit několik dobrých šancí, jenže v závěru další individuální chyba znamenala pátý gól v rapotínské síti. Od tohoto momentu se utkání pouze dohrávalo.

Poslední slovo přesto patřilo domácím, z trestného kopu se parádně trefil Tomáš Maňka, ale tento zásah už byl pouze slabou náplastí na zbytečně vysokou porážku.

TJ Jiskra Rapotín – FC Hněvotín 2:5 (1:4)

Branky: 25. Michal Kocourek, 84. Maňka - 1. Benýšek, 8. vlastní (Michal Kocourek), 33. Kobylík (pen.), 44. Novotný, 81. Pagáč. Rozhodčí: Přikryl - Sedláček, Samek. ŽK: Strnad, Valenta, Martin Kocourek, Michal Kocourek – Novotný, Kobylík. Diváci: 190.

Rapotín: Šafář – Vicenec, B. Hudec, Strnad, Z. Horák – Šlesinger (59. Březina), Michal Kocourek, Martin Kocourek – Maňka, Valenta, Holomek. Trenér: Roman Maňka.

Autor: Miroslav Pergl